به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - آب بندان های گیلان لایروبی می شود

حقیقت نیوز

آب بندان های گیلان لایروبی می شود

تاریخ:دوشنبه 22 بهمن 1397-05:48 ب.ظ

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: لایروبی آب بندان های استان برای افزایش ذخیره آب کشاورزی به زودی آغاز می شود و کشاورزان و دستگاه های متولی همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا وحید خرمی روز یکشنبه در جلسه ساماندهی آب بندان ها در فرمانداری آستارا افزود: با توجه به نبود امکان استفاده کامل از باران برای آبیاری کشاورزی، راه اندازی آب بندان ها راهکاری موثر برای استفاده بهتر از منابع آب گیلان است.
وی اضافه کرد: در گذشته برای مرمت و بازسازی آب بندان ها اقدامات اساسی صورت نگرفته و متوسط عمق آب بسیاری از آنها به علت رسوبات، کاهش یافته و هزینه ساماندهی هر هکتار آب بندان بالغ بر 300 میلیون ریال است و امیدواریم اعتبار لازم اختصاص یابد.
استان گیلان دارای 860 آب ‌بندان به وسعت 9 هزار هکتار است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با لایروبی رودخانه های گیلان، علاوه بر کاهش خطر سیلاب، از مصالح آن برای طرح های عمرانی استفاده خواهد شد.
ولی داداشی افزود: لایروبی رودخانه ها و آب بندان ها توسط شرکت آب منطقه ای جدی گرفته شود تا شهروندان حاشیه رودخانه ها، در فصول پربارش امنیت خاطر داشته باشند و لایروبی رودخانه مرزی آستاراچای آغاز شده است.
فرماندار آستارا هم بیان کرد: 11 آب بندان در این شهرستان وجود دارد و به زودی با همکاری اداره منابع آب و دستگاه های متولی، لایروبی آنها آغاز خواهد شد.
حسن رستم زاد افزود: ظرفیت آب کشاورزی آستارا 15 میلیون متر مکعب است و باید به تجهیز چاه های عمیق اقدام و از روش های نوین برای استفاده از آب کشاورزی استفاده کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic