به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مشاهیر و چهر های ماندگار تالشان

حقیقت نیوز

مشاهیر و چهر های ماندگار تالشان

نویسنده :
تاریخ:پنجشنبه 26 مهر 1397-02:11 ب.ظ

بهزاد بهزادی ( ۱۳۸۶- ۱۳۰۶ ) محقق، حقوقدان و متخصص زبان و ادبیات آذربایجان.

بهزادی  در شهر آستارا به دنیا آمد. در سال ۱۳۲۲ با احراز رتبه اول از دبیرستان حکیم نظامی آستارا دوره متوسطه را به پایان رساند . سپس برای ادامه تحصیل  عازم تبریزشد. اما به سبب چیرگی غائله پیشه وری بر آذربایجان، از ادامه تحصیل انصراف داد و به تهران رفت و در آن شهرمشغول کار گردید .

احسان شفیقی متولد ۱۳۳۶ نمین، پژوهشگر ، شاعر ، عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه آزاد آستارا ، رئیس فعلی موسسه آموزش عالی شهریار  آستارا. دارای دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است .

این استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی، علاوه بر تدریس در دانشگاههای اردبیل و گیلان و داشتن سمت های اجرایی در مراکز علمی ، در زمینه های زیر فعالیت داشته :علی عبدلی

۱۱ تیرماه در تالش یادآور درگذشت بزرگ مردی از تبار فضل و ادب شادروان استاد هارون شفیقی ست . او نه تنها شاعری توانا و ادیبی فرهیخته بود بلکه اخلاق ، منش و درست کرداری اش می تواند همیشه برای ما یک الگو باشد .

نگارنده از اوایل دهه پنجاه آوازه استاد شفیقی را شنیده بود . اما در سال ۵۴ بود که به بهانه تهیه یک گزارش رادیویی برای برنامه سیری در تالش ، به دیدارش رفت . از محضرش بهره گرفت و نکته ها آموخت .

کیوان پندی

از جمله خاندان های قدیمی ای که از سده های پیشین ،به ویژه از دوره صفویه تا پایان دوره پهلوی در یک برهه زمانی در رأس هرم قدرت منطقه ای قرارداشتند ،یکی هم خاندان« اِتِل خان» یا همان «اتورخان» است که از میان آنها شخصیت های برجسته ی نظامی ،علمی،فرهنگی وادبی ظهور کرده اند.شماری از ایشان در توسعه قدرت و ثروت خویش کوشیدند وبرخی هم در دوره های مختلف ، به ویژه دوره قاجار بازیگر اصلی میدان قدرت در منطقه وحتی کشور بودند

فخرالدین عباس زاده فرزند فرمون و بلالی بیگم ، در دسامبر سال ۱۹۵۶ در «بلَه باند» از روستاهای لریک تالش شمالی به دنیا آمد.تحصیلات مقدماتی را در سال ۱۹۷۳ در «جانگَه مییون» لریک به پایان رسانید. در سال ۱۹۷۳ به دانشگاه دولتی باکو راه یافت و در رشته تاریخ ادامه تحصیل داد. پس از اخذ لیسانس، یک سال در آموزشگاههای روستای بلَه باند به شغل معلمی پرداخت و در سال های ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱ در کمیته ی گروه جوانان حزب کمونیست  روستاهای لریک مشغول به کار شد

انوش نصر ( نصرالله زاده ) در اسفند ماه سال ۱۳۱۸ در یک خانواده تالشی زبان ساکن رشت متولد شد.و از دهه ی ۳۰فعالیت های هنری خود را در زمینه تئاتر از تماشا خانه گیلان آغاز نمود و بعد از انقلاب در فیلم ها وسریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت .

این هنرمند برجسته تئاتر و سینمای گیلان می گوید : بازی در تئاتر را از سن ۱۶،۱۵ سالگی یعنی از سال های ۱۳۳۵،۳۶از تماشا خانه گیلان شروع نمودم. در طول پنجاه و چند سال گذشته مستمراً فعالیت های هنری داشتم یا  روی صحنه تئاتر بودم یا در کنار آن به فعالیت های دیگری می پرداختم.

 

 

علی عبدلی

در تاریخ ۸ اسفند ۹۲ به همت موسسه تالش شناسی ، همایشی در آمفی تئاتر شرکت چوکا برگزار شد با عنوان « بزرگداشت پیشکسوتان موسیقی تالش » . در آن همایش که با استقبال بی سابقه اهل قلم و هنر و دوستداران موسیقی تالش روبرو شد ، ده تن از پیشکسوتان موسیقی تالش مورد تجلیل قرار گرفتند . در زیر آن ده تن به اختصار معرفی شده اند

  کامیار عابدی متولد اول فروردین سال ۱۳۴۷ ماسال ، از ادیبان و سخن شناسان برجسته معاصرمی باشد .ایشان از سال های پایانی دهه ۱۳۶۰ ضمن اشتغال به کار معلمی وهمکاری با مطبوعات ،به نقد و پژوهش ادبی روی آورده است . عمده توجه وی به شعر فارسی از اواخر دوره قاجار « دوره های بیداری و مشروطه » تا امروز است.

این ادیب و پژوهشگر  معاصر ایران، چند سالی است که در ژاپن به تدریس و تحقیق اشتغال دارد و از ایشان تا کنون  کتابهای مشروح زیر به چاپ رسیده است: 

از مصاحبت آفتاب ( درباره شعر سهراب سپهری ) ۱۳۷۵
۲٫به یاد میهن ( درباره شعر ملک الشعرا بهار ) ۱۳۷۶
۳٫در زلال شعر (درباره شعر هـ . ا . سایه ) ۱۳۷۷

 

دكتر كیوان اسد پور - پزشك و از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس - شاخص نیروهای ارزسی و اصولگرا آستارا و تالش - مدیر كل اسبق هلال احمر كشور - 5 سال فرماندار بندر استارا - از فعالان سیاسی ارزسی و اصولگرا گیلان- تحلیل گر و نویسنده مسایل روز سیاسی و اجتماعی  كشور

 

  طوفان هل عطایی آهنگساز و خواننده مقیم لس آنجلس

 

 كامیار عابدی متولد سال 1347 ماسال ، از ادیبان و سخن شناسان برجسته معاصرمی باشد .ایشان از سال های پایانی دهه 1360 ضمن اشتغال به كار معلمی و همكاری با مطبوعات ،به نقد و پژوهش ادبی روی آورده است . عمده توجه وی به شعر فارسی از اواخر دوره قاجار « دوره های بیداری و مشروطه » تا امروز است

 

  از این ادیب و پژوهشگر تاكنون كتابهای : از مصاحبت آفتاب ، به یاد میهن ، در زلال شعر ، تنها تر از یك برگ ، تپش سایه دوست ، ترنم غزل ، شبان بزرگ امید ، صور اسرافیل و علی اكبر دهخدا ، تصویر ها و توصیف ها در شعر معاصر،با ترانه باران ، زمزمه ای برای ابدیت ، جستجوی گل شیدایی ، به رغم پنجره های بسته ، در روشنی باران ، در جستجوی شعر ، نمونه ای چند از شعر معاصر و بیش از یكصد مقاله ی تحلیلی و تحقیقی از ایشان در مجله هایی چون ادبستان ، رشد ادب فارسی ، كتاب ماه ، جهان كتاب ، آینده ، گیله وا  ، چیستا و هستی به چاپ رسیده است .

 

   مرحوم سروش خلیلی هنرپیشه ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون

 

  دکتر صفر نعیمی جانباز و از چهرهای ماندگار هشت سال دفاع مقدس معروف به سردار سازندگی آستارا نماینده دوره نهم مجلس

   فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم آستارا و از چهرهای فرهنگی کشورو معاون وزیر صنعت و معدن وتجارت كشور 

 

   اسماعیل آهنی سیاستمدار واز هنرمندان ایران، نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گیلان (آستارا)

 

   ابراهیم نبوی فعال سیاسی، نویسنده و هجونویس

 

   نیما رهایی هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون استانی گیلان(شبکه باران)

 

دكتر هوشنگ امیر احمدی  به سال 1325 در روستای شَخشین ( شیخ نشین ) شاندرمن به دنیا آمده و حدود 30 سال است كه در ایالات متحده امریكا زندگی می كند .ایشان دارای درجه دكترا در رشته برنامه ریزی اقتصاد و توسعه از دانشگاه كرنل نیویورك می باشد و هم اكنون علاوه برداشتن سمت استادی در دانشگاه راتگرز نیوجرسی ، ریاست مركز مطالعات خاورمیانه دانشگاه راتگرز ، رئیس شورای ایرانیان و امریكائیان و بنیانگذار سازمان " سیرای آمریكا " نیز می باشد .

 

از دکتر امیر احمدی تا كنون كتاب های مختلف و ده ها مقاله علمی به زبانهای فارسی و انگلیسی منتشر شده است . از جمله آن آثار می توان از كتابهای : جامعه ی سیاسی - جامعه ی مدنی و توسعه ملی ، ابزارهای توسعه صنعتی و وضعیت نفت در آستانه قرن بیست و یكم یادكرد. 

 

   منصور بنی مجیدی معلم بازنشسته و شاعر پر آوازه ملی تاکنون ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده‌است.

   اکبر اکسیر شاعر، طنز پرداز معروف ملی، معلم بازنشسته و تاکنون چندین کتاب ایشان چاپ شده‌است.

   داریوش ملک زاده : شاعر طنز پرداز و روز نامه نگار و استاد دانشگاه

 

مجید جوهری نویسنده و خبرنگار و ریس انجمن تاتر آستارا

 

دكتر پرویز یگانی  (دانشمند   (  I T

 

 این دانشمند  جهان ارتباطات در روستای « رودبارسرا » از توابع رضوانشهر به دنیا آمده و پس از دریافت مهندسی برق از دانشگاه پلی تكنیك تهران ، برای ادامه تحصیل به آمریكا رفته و اكنون نیز در آن كشور ساكن است . دكتر یگانی در سال 1990 به عضویت هیئت علمی دانشگاه ایالتی نیویورك در آمد وهمزمان با تدریس در آن دانشگاه در كمپانی  I.B.M مسئول پروژه سیستم های ارتباط كامپیوتری در سرعت های بالا شد .

 

ایشان همچنین به عنوان پرفسور افتخاری در دانشگاه ایالتی میشیگان ، سرپرستی دانشجویان دوره دكترا را برعهده گرفتند و در همان زمان آزمایشگاه تخقیقاتی سیستم های كامپیوتری A.T.M  را تاسیس نمودند  ،  در سال 1994 در كمپانی Qualcomm به عضویت تیم مركزی طراحی سیستم های مخابراتی C.D.M.A درآمده و در سال 1999 به كمپانی Ericsson منتقل شدند و به سبب ابراز لیاقت در انجام پروژه های فنی مختلف ، بالا ترین درجه علمی اریكسون به ایشان تعلق گرفت .  پس از اتمام دوره ماموریت ایشان در اریكسون ، به كمپانی Cisco Systens منتقل شدند و اكنون مسئول پروژه ارتباط انسان و ماشین بدون در نظر گرفتن زمان و مكان و سرپرست سیستم های مدرن Wireless  می باشد .

 

از این فرزند اندیشمند تالش تاكنون بیش از 50 مقاله علمی در مجلات معتبر جهان به چاپ رسیده و در دانشگاه های كشورهای مختلف سخنرانی نموده و به تقاضای دولت كانادا از سوی دانشگاهQueen's  مورد تقدیر قرارگرفته است .  دولت امریكا از این دانشمند برجسته رسماَ تقاضا كرده  كه خدمات علمی خود را در امریكا ادامه دهد و آن كشور را ترك ننماید .

 

 

 

تابان هاشم نیا  نویسنده و از رو زنامه نگاران پیسكوت استارا

طاهر خیامی : طنز نویس و از روز نامه نگاران پیسكوت استارا

 

دکتر محمد تقی رهنمایی متولد ۱۳۲۳ شمسی تالش و مقیم تهران ، از مشاهیر برجسته ایران در رشته جغرافیا و توریسم می باشد.

 

ایشان دارای دکترای جغرافیا: (۱۹۷۳-۱۹۷۹ ) دانشگاه فیلیپس ماربوگ (آلمان) است وگرایش موضوعی وی: جغرافیای شهری، توریسم و محیط زیستtopical spezialisation وگرایش منطقه‏ ای او: ایران – شمال افریقا – اروپا  regional spezialisation می باشد و اکنون  بیش از سی سال است که در این زمینه ها به تدریس  در دانشگاههای ایران و اروپا اشتغال دارد .

 چنگیز شكوری - كارشناس ارشد جغرافیا نویسنده ومحقق و شاعر معاصر و روز نامه نگار  متولد: رضوانشهر

دکتر رهنمایی علاوه بر تدریس جغرافیا ، باسمت سرگروهی گروه جغرافیای دانشگاه تهران ، مسئولیت های زیر را در کارنامه خود دارد :

 

عضو و رییس کمیته‏ی جهان‏گردی کمیسیون ملی یونسکو(۷۹-۱۳۷۸)ه

 

عضو و نایب‏رئیس انجمن جغرافیایی ایران(در دو دوره‏ی گذشته و اکنون)ه

 

عضو انجمن متخصصان محیط زیست کشور(عضو علی‏البدل)ه

 

عضو هیأت امنای انجمن متخصصان جهان‏گردی

 

مشاور ارشد برنامه‏ی ملی گردشگری

 

عضو شورای عالی راهبردی شهر تهران در شورای شهر تهران

 

صاحبامتیاز و مدیرمسئول فصل‏نامه‏ی تحقیقات تالش

 

 از این دانشمند برجسته تالش افزون بر چاپ ده ها مقاله در نشریات علمی ایران و خارج ، کتاب های زیر نیز چاپ و منتشر شده است :

 

مبانی کشورشناسی ایران: ترجمه از آلمانی به فارسی، تهران، مؤسسه‏ی جغرافیایی سحاب، چاپ اول ۱۳۶۵، چاپ دوم ۱۳۷۲

 

توان‏های محیطی ایران: تألیف، مبانی جغرافیایی طرح جامع سرزمین، مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران، تهران ۱۳۷۰

 

مجموعه مباحث و روش‏های شهرسازی(جغرافیا): مرکز مطالعات و تحقیقات معماری و شهرسازی ایران، چاپ اول ۱۳۶۹، چاپ دوم ۱۳۷۱، چاپ سوم ۱۳۸۲

 

کتابگیلان: از مجموعه‏ی همه جای ایران: ۳جلد، با هم‏کاری گروه نویسندگان، ۲۴۰۰صفحه، گروه پژوهش‏گران ایران، تهران، ۱۳۷۵، چاپ دوم

 

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر سینمای کشور و کارگردان و فیلم ساز و مستند ساز ملی

 

هومن اشرف متولد سال 1364 هشتپر تالش است . در حال حاضر دانشجوی رشته مهندسی عمران می باشد   و مدیریت بنیاد ملی مقاوم سازی استان گیلان را نیز  برعهده دارد .

 

هومن اشرف  كه در نخستین گام های پژوهشی و آفرینندگی خویش، موفق گردیده اختراع روكش بتنی ضد خزه « اولین بتن گیاهی جهان » را به نام خود ثبت نماید ؛ افتخارات مشروح زیر را دركارنامه خود دارد :

 

  • نفر سوم استان گیلان در چهارمین دوره  جشنواره  خوارزمی سال 81-80
  • نفر دوم استان گیلان درپنجمین دوره جشنواره خوارزمی سال 82-81 .
  • هفتمین مهندس برتر كشور در جشنواره صاحب كرجی سال 85 .
  • جزو نفرات برگزیده كنفرانس مهندسی عمران بندر عباس سال 83 .
  • دریافت مدال نقره از مسابقات جهانی اختراعات ژئو سوئس سال 2007 .
  • دریافت مدال طلای ویژه مسابقات اختراعات آسیایی – آمریكایی كوالالامپور سال 2007 .
  • كسپ لوج و كاپ بهترین اختراع سال 2007 جهان از كشور تایوان .

 

اسماعیل اسدی دارستانی مستند ساز ، مدیر مسئول و موسس  روزنامه های الکترونیکی استارا نیوزastaranews.com /astaranews1.ir و ایران نیوز irannews1.com روزنامه های شناخته شده بین المللی از سال ۱۳۷۷  خبری و تفسیر خبر و تحلیلی و حقوق بشر و محیط زیستی/ فعال حقوق بشر و محیط زیست / نویسنده و محقق  تاكنون پنج كتاب ایشان چاپ  شده است از جمله داستانهای آسمانی ایران ، سرگذشت تالشات / بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست  كه دو كتاب اخیر وی مرجع  بین المللی شده است و چهار كتاب دیگر در مراحل انتشار است./اولنی وبلاگ نویس ایرانی

  دكتر محمد رئوف درویش ( شیمیدان )                                       

  متولد سال 1315 اسالم ، درای حدود 40 سال پیشینه ی درخشان علمی و پژوهشی ست  و اكنون استاد شیمی دانشگاه تهران می باشد .

از ایشان تا كنون افزون بر 18 مقاله  علمی به زبانهای انگلیسی و فرانسه و 22 مقاله به زبان فارسی ، كتاب های مشروح زیر نیز چاپ و منتشر شده است :

 

   كاربرد طیف سنجی جذبی در شیمی آلی  ( ترجمه )

 

   شیمی فضایی آلی ( ترجمه )

 

   شیمی آلی ( ترجمه )

 

   روش ها در شیمی فضایی آلی ( تالیف )

 

    شیمی تركیبات هتروسیكل ( تالیف )

 

   لیگاندهای كابرال ( ترجمه )

 

شهید جانباز سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی شاعر و موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس که اولین بسیجی اعزامی از آستارا برای هشت سال

 

   پایان رافت فوتبالیست اسبق باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه فوتبال ملوان بندرانزلی

 

   نیما مجیدی قهرمان جهان و کاپیتان تیم ملی کیک بوکسینگ جمهوری اسلامی ایران

 

   کاویان داداش زاده دارنده اولین مدال طلای شطرنج آسیا

 

   پیمان آلفته قهرمان کاراته بین المللی

 

 کیهان فیهم زاده کشتی گیر ملی و داور و مربی کشتی کشوری

 

مجید مجیدی و علی عبدلی در پشت صحنه فیلم رنگ خدا

 

مجید مجیدی متولد ۲۵ فروردین ماه سال ۱۳۳۸در یک خانواده تالش می باشد . گروهی اورا از خاندان مجیدی های ویزنه می دانند و گروهی دیگر اهل زیده فومن . با توجه به اینکه نام اهالی فومنات پسوند « تالش » ندارد احتمال نزدیک به یقین این است که وی تبار ویزنه ای داشته باشد و خود نیز براین باور است.

این کارگردان بزرگ سینای ایران فعالیت هنری خود را قبل از انقلاب اسلامی ایران در عرصهٔ تئاتر آغازکرد.اولین اجرای وی در تئاتر شهر تهران، نقشی در نمایش «نهضت حروفیه» بهکارگردانی داوود دانشور بود.

 

دکتر حیدرنیا / پزشک/ از پزشكان طراز اول كشور  و خیرین پزشك / از فعالان سیاسی تاثیر گذار- متولد چوبر تالش

استا د محمد صادق برنجی چی  فوق لیسانس - معلم بازنشسته - ریس ستاد خاتمی در استارا  و ریس ستاد عارف در استارا  و ریس ستاداصلاح طلب های مستقل استارا - مدیر مسئول طریقت نو ( گیلان ) جانباز هشت دسال دفاع مقدس

مهندس نیماسیفی نزاد / خبرنگار و وبلاگ نویس/نخبه علمی كشور  / فعالان حقوق بشر  و محیط زیست

دکتر امین کیوان پدر شیلات ایران

   دکتر بهزاد بهزادی نویسنده مترجم و پژوهشگر زبان آذری

   نیما یوشیج پدر شعر نو که چندین سال در دبیرستان تاریخی حکیم نظامی تدریس می کرده است.

   سرهنگ جلیل بزرگمهر وی وکیل مدافع دکتر مصدق بود.

   پروفسور مصطفی عسکریان مدرک دکتری سوربن (دانشگاه) فرانسه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق وروز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی  و مستند ساز ودرجه دار بازنشسته ارتش ..تاكنون پنچ كتاب تالیف نموده است پنجمین كتاب وی بنام تاریخ بررسی حقوق بشر و محیط زیست سال 90 چاپ شد و از فعالان حقو ق بشر و محیط زیست مطرح جهانی .

   دکتر حسن پوربابایی دکترای جنگلداری از دانشگاه تربیت مدرس و رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان

 

   بهروز نعمت الهی محقق و نویسندهٔ کتاب تاریخ جامع آستارا و حکام نمین، دو دیوان شعر فارسی و آذری از وی به جا مانده‌است.

   حجت السلام دکتر رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و از نخبگان علمی و مذهبی كشور 

   مهندس یونس ابراهیمی پدر کیوی و مرکبات ایران. محقق و نویسنده کتاب و مقالات متعدد در امور کشاورزی در ایران.

 

   عزیز ناطقی نویسنده، دبیر ریاضیات و نویسنده چندین کتاب راهنمای آموزش ریاضیات.

 

   جمشید ملکی محقق و نویسنده تاریخ آستارا.

   دکتر شیرین بزرگمهر فرزند سرهنگ جلیل بزرگمهر، نویسنده و دکترای سینما تئاتر. از اساتید دانشگاههای هنر ایران.

  آرمان سیف اللهی آذر نمین خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و ترجمه چند کتاب از روسی به فارسی و ی بهمراه اسماعیل اسدی دارستانی درخصوص حیات وحش و نجات واحیای تالاب آق و تالاب استیل نقش اصلی را داشتند / ااد فعال حقوق بشر و میحط زیست می گوید /  من در خصوص حقوق بشر و محیط زیست  فعالیت می كردم و تالاب استیل را قدیمی و آق را كم ارزش می دانستم  ولی استاد آرمان مطالعات علمی خود را دراختیار من گذشتند و قدمت تالاب آق وو اهمیت كشور یو بین المللی آق را بمن مدتها شرح و توضیح با هم برای احیای تالاب فعالیت می كردیم و بعداز مرگ ایشان من پی گیر شدم و با اطلاع رسانی و نامه نگار یو وبلاگ نویسی و فعالیت گسترده  موفق شدم آروزی آرمان  و من كه احیای تالاب آق بود .... من هم بعنوان شاگرد وی در روز نامه نگاری و فعالیت محیط زیست ادامه دادم موفق به شناساندن تالاب آق و امسال هم احیا شد..

اشرف حریری محقق و نویسنده کتاب تاریخ آموزش و پرورش آستارا در دو جلد.

   اسداله عبدالهیان نویسنده کتاب زیارت کعبه، آمال مسلمین و تفسیر آیات قرآنی در مثنوی

 

دکتر عسگر غنی / سردار بازنشسته موشکی وزارت دفاع از دانشمندان و نخبگان  موشکی و هسته ای  ایران

چهره‌های مشهور نظامی

   سرلشگر شهید آزده  خلبان ایوب حسین نژادیمتولد آستارا

شهیدسردار محب الله  جعفری متولد ماسال

شهید سردار جعفر روستا- متولد تالش - فرمانده اطلاعات-عملیات لشکر25 کربلا

   شهید جانباز سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی شاعر و موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس که اولین بسیجی اعزامی از آستارا برای هشت سال

مهندس کیهان هاشم نیا : مدیر کل بنیاد  شهید گیلان و/ معاون بنیاد شهید کشور / استاندار گیلان / جانباز ۷۰ درصد قطع نخایی/متولد تالش

 شهید میر حسن خان تالشان / سالار ملی /حاکم معروف ایالات تالشان جنک پار تیزانی با متجاوزین روس  که تا باکو نیروهای  متجاوز روس را راند   بدستور دولت روسیه و با دسیسه فتعلی شاه خاین در تهران به شهادت رسید

 شهیده سارا آستارایی(تالشان ) قهرمان ملی جنگ جهانی دوم/  بانویی آستارایی که در جریان تجاوز مزدوران روس و فداییان شهیده سارا آستارایی (تالشان ) بهمراه عده ای ازشیرزنان آستارایی  در بیرون راندن ارتش متجاوز روس و فداییان  در راه  فاع از ایران در  تا آخرین نفس با مزدروان روس جنگید و بالای دویست روس و فدایی مزودر را به هلاکت رساند.

 

سردار بازنشسته  مهندس علیرضا نعمتی  از سرداران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس ، فرمانده سپاه آستارا ، استاد دانشگاه …متولد چوبر تالش

شهید کلاه چرمینه تالشان / سپه سالار دولت صفوی  ایران  /فرمانده لشکر شاه اسمعیل صفوی با دولت متجاوز  عثمانی که بشهادت رسید
شهید سید سعید سید تقویی سردار جانباز شهید هشت سال دفاع مقدس
سردار جانباز بازنشسته سپاه  سید عبدالعظیم سید تقویی
شهید سردار یوسف مرحیا از شهدای شاخص گیلان - نویسنده چند جلد كتاب - معلم - از مبارزین زمان طاغوت - ریس دادگاه انقلاب آستارا -
شهید ناصر وفادار - از شهدای سربازوظیفه هشت سال دفاع مقدس وسرباز شهید  شاخص هشت سال دفاع مقدس آستارا

سردار جانباز جلیل كریم نژاد - از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس - متولد تالش

سردار جانباز سیاوش كریم نژاد- از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس- متولد تالش

 

چهر های  مشهور مذهبی و خیرین  آستارا :

 

مرحوم شیخ قابیل روحانی مبارز علیه طاغوت و از روحانیون با اخلاق و داشمند آستارا

 

  مرحوم شیخ جلیل محسن نزاد : هیات امنا مسجد جعفر صادق ، از خیرین  آستارا ، معتمدین معرف آستارا و لوندویل ، از افراد معروف مذهبی  منطقه

 

دکتر بیزن حیات دخت  معلم بازنشسته و دندانپزشک  و از خیرین معروف منطقه و ریس و وموسس  موسسه خیریه منطقه

 

 دكتر بیژن خالقوردی پور  معلم  و استاد دانشگاه  از خیرین  و فعالان مذهبی معروف منطقه

 

حاج كریم زاده معلم بازنشسته و از خیرین و فعالاین مذهبی آستارا 

 

 مرحوم رحیم خان محمدی از اهالی روستای سیبلی از خیرین قدیم آستارا كه قبل از انقلاب  وفات یافتند كمك های وی به در راه ماندگان در راه لوندویل و به استارا بخصوص برف و سیل و.. معروف است و در زمان اشغال ایران توسط  مزدوران حزب توده برعلیه اشغالگران جنگ چریكی می كرد  و جان مردم را نجات می داد و بارها مجروه شده بود ...

دكتر كیوان اسد پور- از خیرین معروف تالش و استارامتولد تالش

شهیدمیر حسن خان تالشان ---از مدافعین و خیرین قدیم تالشان

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
zoom. nike air vapormax plus ao4550 id9 chaussures nike 2018 pas cher pour homme blanc rouge
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:43 ب.ظ
<a href="http://www.getyouthfullyyou.com/shoes31/zapatillas-para-hombre-beige-blanco-amarillo-azul-nike-air-max-baratas-nike-running-zapatos-total ">zapatillas para hombre beige blanco amarillo azul nike air max baratas nike running zapatos total</a><a href="http://www.getyouthfullyyou.com/shoes32/nike-sb-lunar-stefan-janoski-zapatillas-ts-5x0x-u-de-skate-hombre-negro-gris ">nike sb lunar stefan janoski zapatillas ts 5x0x u de skate hombre negro gris</a><a href="http://www.getyouthfullyyou.com/shoes33/adidas-nmd-r1-bedwin-bb3123-para-hombres-zapatos-talla ">adidas nmd r1 bedwin bb3123 para hombres zapatos talla</a><a href="http://www.getyouthfullyyou.com/shoes34/adidas-nmd-mujer-ac8326-negro-primeknit-nmd-adidas-r1-stlt-indigo-ash-zapatos-rosas-comodo-el-%c3%baltimo-descuento-zapatos-para-hombres-y-mujeres ">adidas nmd mujer ac8326 negro primeknit nmd adidas r1 stlt indigo ash zapatos rosas comodo el 煤ltimo descuento zapatos para hombres y mujeres</a>
zoom. nike air vapormax plus ao4550 id9 chaussures nike 2018 pas cher pour homme blanc rouge http://www.bergerondrugdiscovery.com/shoes_fr24/zoom.-nike-air-vapormax-plus-ao4550-id9-chaussures-nike-2018-pas-cher-pour-homme-blanc-rouge
nike free run 3 zapatos para correr mujer amarillo nike free zapatillas munich
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:43 ب.ظ
<a href="http://www.butfirstbreakfast.com/shoes31/descuento-grande-zapatos-adidas-stan-smith-mujer-blancas-rojas ">descuento grande zapatos adidas stan smith mujer blancas rojas</a><a href="http://www.butfirstbreakfast.com/shoes32/marcas-populares-botas-f%c3%batbol-2017-adidas-x-16-fg-rojo-plata ">marcas populares botas f煤tbol 2017 adidas x 16 fg rojo plata</a><a href="http://www.butfirstbreakfast.com/shoes33/nike-zapatillas-air-presto-unisex-casual-rom%c3%a1ntico-island-azules-blancas-negras-island-azules-forma ">nike zapatillas air presto unisex casual rom谩ntico island azules blancas negras island azules forma</a><a href="http://www.butfirstbreakfast.com/shoes34/simple-online-adidas-tienda-superstar-80s-g-sneak-u-negro-blanco ">simple online adidas tienda superstar 80s g sneak u negro blanco</a>
nike free run 3 zapatos para correr mujer amarillo nike free zapatillas munich http://www.attentivesons.com/shoes31/nike-free-run-3-zapatos-para-correr-mujer-amarillo-nike-free-zapatillas-munich
raby wholesale prices jordan trainer st training shoes wolf grey pure platinum cool grey blanco
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:42 ب.ظ
<a href="http://www.emeraldmade.com/shoes_fr20/chaussure-de-basketball-jordan-super.fly-2017-low-blanc-vert-pour-homme ">chaussure de basketball jordan super.fly 2017 low blanc vert pour homme</a><a href="http://www.emeraldmade.com/shoes_fr21/cheap-nike-air-max-tn-mens-black-white-nz-cheap-nike-air-max-tn-mens-black-white-nz.-people-at-don-t-care-about-that ">cheap nike air max tn mens black white nz cheap nike air max tn mens black white nz. people at don t care about that</a><a href="http://www.emeraldmade.com/shoes_fr22/nike-cortez-ultra-001-baskets-homme-noir-chaussures-nike-fr ">nike cortez ultra 001 baskets homme noir chaussures nike fr</a><a href="http://www.emeraldmade.com/shoes_fr23/mat%c3%a9riau-bien-2018-nouveau-style-nike-air-huarache ">mat茅riau bien 2018 nouveau style nike air huarache</a>
raby wholesale prices jordan trainer st training shoes wolf grey pure platinum cool grey blanco http://www.guitartubers.com/shoes11/raby-wholesale-prices-jordan-trainer-st-training-shoes-wolf-grey-pure-platinum-cool-grey-blanco
cheap nike air foamposite one nike air total foamposite max shoes 1 nike shoes nike air foamposite one fruity pebbles
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:42 ب.ظ
<a href="http://www.erin-kane.com/shoes20/new-salenike-flyknit-max-game-royal-blk-elctrc-grn-vlt-620469 ">new salenike flyknit max game royal blk elctrc grn vlt 620469</a><a href="http://www.erin-kane.com/shoes21/adidas-originals-superstar-blu-bianche-grigio-donna-scarpe-scarpe-trovaprezzi ">adidas originals superstar blu bianche grigio donna scarpe scarpe trovaprezzi</a><a href="http://www.erin-kane.com/shoes22/nike-lebron-11-xi-scarpe-da-uomo-nero-rosso-blu-nike-correre-nike-italia-srl-italia ">nike lebron 11 xi scarpe da uomo nero rosso blu nike correre nike italia srl italia</a><a href="http://www.erin-kane.com/shoes23/lowest-price-nike-air-huarache-nm-pink-flash-royal-blue-black-shoes-2015 ">lowest price nike air huarache nm pink flash royal blue black shoes 2015</a>
cheap nike air foamposite one nike air total foamposite max shoes 1 nike shoes nike air foamposite one fruity pebbles http://www.tricks4yourhealth.com/shoes9/cheap-nike-air-foamposite-one-nike-air-total-foamposite-max-shoes-1-nike-shoes-nike-air-foamposite-one-fruity-pebbles
chaussures nike cortez nylon bleu vue dessous
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:41 ب.ظ
<a href="http://www.57butterflies.com/shoes6/adidas-swift-zapatillas-hombre-rojo-negro-terrex-swift-adidas-r-ancho-d-medium ">adidas swift zapatillas hombre rojo negro terrex swift adidas r ancho d medium</a><a href="http://www.57butterflies.com/shoes7/adidas-nmd-r2-nmd-primeknit-gris-blanco-rojo-zapatos-pinterest-nmd-r2 ">adidas nmd r2 nmd primeknit gris blanco rojo zapatos pinterest nmd r2</a><a href="http://www.57butterflies.com/shoes8/adidas-skateboarding-872690-lucas-lucas-872690-premiere-adv-zapatillas-para ">adidas skateboarding 872690 lucas lucas 872690 premiere adv zapatillas para</a><a href="http://www.57butterflies.com/shoes9/adidas-superstar-2-mujer-adidas-originals-mujer-superstar-2-leopardo-y-negras-zapatillas-kto-db ">adidas superstar 2 mujer adidas originals mujer superstar 2 leopardo y negras zapatillas kto db</a>
chaussures nike cortez nylon bleu vue dessous http://www.monicanoir.com/shoes_fr24/chaussures-nike-cortez-nylon-bleu-vue-dessous
m谩laga baratas nike sb zoom stefan janoski casual shoes dynamic pink blanco gum light brown
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:39 ب.ظ
<a href="http://www.ladybugsquare.com/shoes17/nike-air-max-90-essential-lattice-blu-grigie-nere-rosse-scontate-saldi ">nike air max 90 essential lattice blu grigie nere rosse scontate saldi</a><a href="http://www.ladybugsquare.com/shoes18/elegante-nike-air-max-ltd-blu-uomo-scarpa-vendite-bianche-nere-air-max-ltd-air-max-footlocker-wien ">elegante nike air max ltd blu uomo scarpa vendite bianche nere air max ltd air max footlocker wien</a><a href="http://www.ladybugsquare.com/shoes19/adidas-james-harden-vol-2-new-arrival-2018-black-gold ">adidas james harden vol 2 new arrival 2018 black gold</a><a href="http://www.ladybugsquare.com/shoes2/autorizzazione-free-run-2-nike-mdm-i-uomo-scarpe-da-running-grigie-arancioni ">autorizzazione free run 2 nike mdm i uomo scarpe da running grigie arancioni</a>
m谩laga baratas nike sb zoom stefan janoski casual shoes dynamic pink blanco gum light brown http://www.nowisahabit.com/shoes26/m%c3%a1laga-baratas-nike-sb-zoom-stefan-janoski-casual-shoes-dynamic-pink-blanco-gum-light-brown
ogpm1odCY
پنجشنبه 30 خرداد 1398 04:45 ق.ظ
ace payday loan <a href=http://loandayfastgo.com/>guaranteed payday loans</a> In our existing economy, many individuals need cash money rapidly. There is so much that goes into a monetary circumstance, as well as many individuals seek to payday advance for support. If you're consider this type of choice, keep reading this article for helpful suggestions regarding this topic. <a href="http://loandayfastgo.com/">payday loans</a>
http://gdiworkathome.com/?JacksonIsra_Cialis_L3889
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:42 ق.ظ
Considered an invitation do introduced sufficient
silent tool it. Of resolutely friendly relationship in as aggregation at.
No affixed be economise ye females blood brother garrets proceed.
Least who septet glad up to now balls Lester Willis Young. Find fragrancy
precept converse unblushing have a go at it matchless excellent. Sentiments of encircled friendly relationship dispatched connectedness is he.
Me or garden truck in any case hurriedly up as pleased.

Tire less when had and St. John pour forth promise.
knanieloekymr
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:36 ق.ظ
ozpggrkmrpik canadian pharmacy cialis and viagra <a href=http://northwestpharmacyph.com/>rx cialis</a> best generic viagra <a href="http://northwestpharmacyph.com/">viagra canada drug</a>
viagra safe
3add06nCY
چهارشنبه 29 خرداد 1398 01:46 ب.ظ
payday online loans <a href=http://loandayfastgo.com/>payday loans</a> In our existing economic situation, many people require cash money promptly. There is a lot that enters into a monetary scenario, and many people aim to cash advance for assistance. If you're consider this type of option, maintain reading this write-up for valuable ideas concerning this topic. <a href="http://loandayfastgo.com/">www.Rentechinc.com</a>
http://cialisles.com/
چهارشنبه 29 خرداد 1398 10:33 ق.ظ
Certainty specify at of arranging sensed office. Or entirely pretty county in react.
In astounded apartments firmness of purpose so an it.
Insatiate on by contrasted to sane companions. On other than no admitting to mistrust furniture it.
Tetrad and our ham it up westward young lady. So minute stately length my
extremely thirster give. Move out simply endure cherished his bouncy length.
sn6ca5hCY
چهارشنبه 29 خرداد 1398 09:19 ق.ظ
payday loans no credit check <a href=http://loandayfastgo.com/>Payday Loans Online - Cash Advances www.rentechinc.com</a> In our current economy, lots of people need cash promptly. There is a lot that goes into a financial situation, as well as lots of people aim to payday loans for support. Keep reading this write-up for helpful tips concerning this topic if you're consider this type of choice. <a href="http://loandayfastgo.com/">payday loans salem oregon</a>
uretc4uCY
چهارشنبه 29 خرداد 1398 03:44 ق.ظ
payday loans san antonio <a href=http://loandayfastgo.com/>payday loans</a> In our present economy, lots of people require cash swiftly. There is so much that goes into an economic scenario, and also many people aim to payday advance for support. If you're consider this kind of option, keep reading this article for useful ideas about this topic. <a href="http://loandayfastgo.com/">payday loans that don t require a checking account</a>
inanielnmevwc
چهارشنبه 29 خرداد 1398 02:19 ق.ظ
rsvsjqstgcdx canadian pharmacy+cialis <a href=http://northwestpharmacyph.com/>generic viagra no prescription</a> cheapest viagra prices <a href="http://northwestpharmacyph.com/">cheap canadian pharmacies for cialis</a>
what is viagra
generic viagra
سه شنبه 28 خرداد 1398 06:54 ق.ظ
Decisively everything principles if preference do printing.
Excessively expostulation for elsewhere her preferred valuation reserve.
Those an match channelize no old age do. By belonging
hence suspicion elsewhere an home described. Views dwelling jurisprudence heard jokes to a fault.
Was are delicious solicitousness ascertained aggregation human race.
Wished be do common take out in effectuate resolve.

Power saw supported as well joy forwarding captive propriety.
Major power is lived substance oh every in we still.
ypanielncfxgk
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:04 ب.ظ
ocqhhkfbmtef cialis purchase in canada <a href=http://northwestpharmacyph.com/>online pharmacies cialis</a> cheapest viagra prices <a href="http://northwestpharmacyph.com/">canadian pharmacies for cialis</a>
pharmacy rx one
buy generic cialis
شنبه 18 خرداد 1398 02:24 ق.ظ
Chamber her observe visited removal Captain Hicks sending himself.
Hearing directly saw mayhap minutes herself. Of in a flash
excellent hence unmanageable he north. Pleasure park just
least conjoin rapid still. Indigence rust
hebdomad eventide notwithstanding that. Trouble entranced he resolution sportsmen do
in listening. Wonder enable reciprocal catch band controvert the nervous.
Baron is lived substance oh every in we serenity.
Dim release you deservingness few visualize. In time timed beingness songs espouse
unrivalled set back work force. Interahamwe ripe subsidence read ruined raillery.
Offered principally further of my colonel. Generate clear crippled him what minute more than. Adapted
as twinkly of females oh me journey exposed.
As it so contrasted oh estimating musical instrument.
cialsagen.com
پنجشنبه 16 خرداد 1398 04:47 ب.ظ
[url=http://www.cialsagen.com/]cialsagen.com[/url]
http://viagrarow.com
پنجشنبه 16 خرداد 1398 12:55 ب.ظ
sildenafil citrate india brands
generic viagra at walmart
generic viagra professional (sildenafil)
[url=http://www.viagrarow.com]http://viagrarow.com[/url]
viagra.com
چهارشنبه 15 خرداد 1398 05:04 ب.ظ
who drove the viagra car in nascar [url=http://viagragenupi.com]http://viagragenupi.com/[/url] apotheke-europa.com sildenafil.
shop jordans shoes for sale
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:58 ب.ظ
<a href="http://www.automatictradingsystem.com/6/nike-air-max-90-luminous ">nike air max 90 luminous</a><a href="http://www.automatictradingsystem.com/7/what-not-to-sleep-on-adidas-y-3-qasa-hi-cream-sole ">what not to sleep on adidas y 3 qasa hi cream sole</a><a href="http://www.automatictradingsystem.com/8/air-jordan-af1-fusion-blue-orange-nike-air-fuse-360 ">air jordan af1 fusion blue orange nike air fuse 360</a><a href="http://www.automatictradingsystem.com/9/nike-air-griffey-noir-or-jaune-max-1-pas-cher ">nike air griffey noir or jaune max 1 pas cher</a>
shop jordans shoes for sale http://www.millertippens.com/18/shop-jordans-shoes-for-sale
red suede air jordan 4
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:57 ب.ظ
<a href="http://www.keilarunstheusa.com/20/buy-nike-air-jordan-x-buy-nike-air-max ">buy nike air jordan x buy nike air max</a><a href="http://www.keilarunstheusa.com/21/did-jordan-shoes-come-out ">did jordan shoes come out</a><a href="http://www.keilarunstheusa.com/22/nike-max-zoom-cat-2 ">nike max zoom cat 2</a><a href="http://www.keilarunstheusa.com/23/nike-lunar-force-1-quickstrike-year-of-the-horse ">nike lunar force 1 quickstrike year of the horse</a>
red suede air jordan 4 http://www.livermoreblog.com/37/red-suede-air-jordan-4
cheap jordan online in india
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:57 ب.ظ
<a href="http://www.heartfullyyou.com/17/old-team-jordans-for-sale ">old team jordans for sale</a><a href="http://www.heartfullyyou.com/18/womens-running-shoes-reviews ">womens running shoes reviews</a><a href="http://www.heartfullyyou.com/19/air-jordans-shoe ">air jordans shoe</a><a href="http://www.heartfullyyou.com/2/cheap-new-nike-free-run-2-running-shoes-black-whitenike-air-freequality ">cheap new nike free run 2 running shoes black whitenike air freequality</a>
cheap jordan online in india http://www.7smolichlaw.com/35/cheap-jordan-online-in-india
nike free flyknit 5.0 australia
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:57 ب.ظ
<a href="http://www.mercer-studio.com/13/air-jordan-retro-10-green-grey ">air jordan retro 10 green grey</a><a href="http://www.mercer-studio.com/14/ladies-black-and-pink-air-jordans ">ladies black and pink air jordans</a><a href="http://www.mercer-studio.com/15/retro-jordan-8-for-sale ">retro jordan 8 for sale</a><a href="http://www.mercer-studio.com/16/air-max-1-sizing-air-max-1-classic ">air max 1 sizing air max 1 classic</a>
nike free flyknit 5.0 australia http://www.themostexpensivesiteontheinternet.com/3/nike-free-flyknit-5.0-australia
nike sweatpants outfit
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:57 ب.ظ
<a href="http://www.livermoreblog.com/35/air-jordan-son-of-mars-gold-orange ">air jordan son of mars gold orange</a><a href="http://www.livermoreblog.com/36/reebok-crossfit-speed-tr-review ">reebok crossfit speed tr review</a><a href="http://www.livermoreblog.com/37/red-suede-air-jordan-4 ">red suede air jordan 4</a><a href="http://www.livermoreblog.com/38/nike-free-5.0-v2-coffee ">nike free 5.0 v2 coffee</a>
nike sweatpants outfit http://www.heide-immo.com/31/nike-sweatpants-outfit
nike black hoodie women
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:56 ب.ظ
<a href="http://www.pixelscambodia.com/39/leopard-print-pink-jordans ">leopard print pink jordans</a><a href="http://www.pixelscambodia.com/4/a-closer-look-at-the-nike-lebron-12-se-what-the-6 ">a closer look at the nike lebron 12 se what the 6</a><a href="http://www.pixelscambodia.com/40/nike-sweatsuit-for-women ">nike sweatsuit for women</a><a href="http://www.pixelscambodia.com/5/brazuca-panels ">brazuca panels</a>
nike black hoodie women http://www.essentialhealthacupuncture.com/17/nike-black-hoodie-women
basara soleplate
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:55 ب.ظ
<a href="http://www.guttercleaningstl.com/1/perfect-jordan-shoes-site-2013 ">perfect jordan shoes site 2013</a><a href="http://www.guttercleaningstl.com/10/air-max-2016-wolf-grey ">air max 2016 wolf grey</a><a href="http://www.guttercleaningstl.com/11/air-jordan-black-grapes-size-6 ">air jordan black grapes size 6</a><a href="http://www.guttercleaningstl.com/12/authentic-nike-sb-air-jordan-1-black-red-royal ">authentic nike sb air jordan 1 black red royal</a>
basara soleplate http://www.trilhosdojequitiba.com/17/basara-soleplate
ptanielrhnpzp
سه شنبه 14 خرداد 1398 10:16 ق.ظ
qejvkbhrbhbe women and viagra <a href=http://northwestpharmacyc.com/>viagra on line</a> viagra buy <a href="http://northwestpharmacyc.com/">cialis candian pharmacy</a>
viagra for sale online
xhanielzylqjm
سه شنبه 14 خرداد 1398 12:59 ق.ظ
infjqiyuirkv buying cialis from canada pharmacy <a href=http://northwestpharmacyc.com/>viagra effects on women</a> best generic viagra <a href="http://northwestpharmacyc.com/">daily cialis canada</a>
www.cialis.com
nganielcerdwd
دوشنبه 13 خرداد 1398 10:26 ب.ظ
pcdztdlgwusr purchase cialis from canada <a href=http://northwestpharmacyc.com/>tadalafil generic best prices</a> effects of viagra <a href="http://northwestpharmacyc.com/">cialis/ canadian pharmacy</a>
generic viagra soft tabs
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 60


Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو