به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - بزن بزن در مجلس

حقیقت نیوز

بزن بزن در مجلس

تاریخ:سه شنبه 15 خرداد 1397-04:12 ب.ظ

بزن بزن در مجلس

از نظر "نیچه"فیلسوف سیبیلوی آلمانی ، انسان دارای دو چهره و شخصیت است ؛ یکی چهره "آپولویی" که نشانگر هماهنگی و منطق و تکامل است و دیگری چهره "دیونیسوسی"که نمایانگر بی نظمی و کنار زدن مرزها و محدویت ها و آزادی غرایز و.... می باشد .

به زبان زیردیپلم توضیح بدهیم یعنی اینکه ما بعضی وقت ها دارای شخصیت اتوکشیده و باابهت هستیم و خود را باکلاس جلوه می دهیم و بعضی وقت ها کودک درونمان باعث می شود دست به کارهایی بزنیم و شوخی هایی بکنیم که ممکن است از نظر عده ای مسخره بیاید و بگویند او که "دیپلم" دارد چرا کارهای جلف می کند ؟

ما معمولا سعی می کنیم آدم خشکی  نباشیم و جوک بگوییم و بخندیم و احیانا حرکاتی غیر متعارف از ما سر بزند(البته بعضی ها همیشه چهره عبوس دارند) و این کارها را پیش افرادی انجام می دهیم که همسطح خودمان باشند و مقابل دوربین و جمع و بزرگتر و کوچک تر از خود از انجام این کارها اجتناب می ورزیم  .ولی بعضی ها هستند که ملاحظه هیچ چیزی را نمی کنند و آبروی خودشان را می برند و شعر "هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد"را نشنیده اند.

چندی پیش در تلگرام و در یکی از کانال ها در توضیح فیلمی نوشته بود "بزن بزن در مجلس"با تعجب فیلم را باز کردم ،نماینده ای شعری می خواند: 
"حرف ها دارم اما....بزنم یا نزنم؟
با توام با تو خدا را بزنم یا نزنم 
همه حرف دلم با تو همین است که دوست ....
چه کنم حرف دلم را بزنم یا نزنم؟
هر بار که بیت تمام می شد بعضی از نمایندگان مجلس فریاد می زندند "بزن بزن" و با این کارشان غزل زنده یاد "قیصر امین پور"را تبدیل به مستزاد!!! می کردند. یاد جمله بهتاش در پایتخت افتادم که می فرمود "عی خیدا"

در مجلس "رای گیری" می شود و اصولا  نمایندگان حقوق می گیرند که رای بدهند ولی می شنویم و می بینیم که آقای "همیشه رئیس" همیشه می گویند "آقایان در رای گیری مشارکت داشته باشند "انگار مجلس شده مدرسه و یک نفر باید به نماینده وظیفه ذاتی و قانونی اش را گوشزد کند که سر صندلی خود بنشیند .ما در کلاس درس از استاد و معلم خجالت می کشیدیم بلند شویم. پس شما هم بنشین و رایت را بده ،بیچاره خسته شد.

باز خوب است که رئیس فعلی فیلسوف است نیچه خوانده و پرستیژ"آپولویی "خود را حفظ می کند .
قبلا یک آقایی رئیس مجلس بود و سر نمایندگان داد می زد "آقای....بشین سر جات .آقای ....مگه با تو نیستم رای بده .فلانی نمره انضباط تو رو بیست نمی دم .و ...."

یا هیات دولت یا وزیری می آید مجلس بعضی از نمایندگان از صندلی خود جهت عرض ادب به پیشوازش می روند و رئیس جلسه مجبور می شود به آنها اخطار دهد که "سر جایشان جلوس بفرمایند" یکی نیست به این عزیزان بگوید :می توانستید بعد از اتمام جلسه با دسته گل و شیرینی به دفتر کار وزیر رفته و "خود شیرینی"خود را آنجا نشان می دادید .

البته همه نمایندگان اینگونه نیستند و بعضی از نمایندگان با حرکت های"دیونیسوسی" باعث می شوند که حرکت منطقی اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان دیگر دیده نشود .

یکی نیست به این اقلیت بسیار محدود بگوید: عزیز دل برادر مجلس جای "میوه خوردن"و "بزن بزن"و "و به قصد تمسخر احسنت گفتن"و "مجله خیاطی را نگاه کردن"و "چرت زدن"و ....نیست .خیلی ها آروزوی جلوس بر صندلی شما را داشته اند و دارند حال که شما نماینده شده اید پس شان نمایندگی را حفظ کنید و  "نماد" خوبی برای حوزه انتخابیه خود باشید.
شما بزرگ اید و بزرگوار .در محافل خصوصی هر چقدر می توانید شوخی کنید ،اشکالی ندارد. ولی در جمع و در صحن علنی مجلس این کارها را نکنید .
 دوربین ها آن بالا در حال شکار لحظه ها هستند. 
شبکه خبر سیماو شبکه فرهنگ صدا هم که مستقیما در حال پخش مستقیم است.
فضای مجازی هم منتظر کوچک ترین ایراد و اشکال شماست. 
پس کمی رعایت کنیم بهتر است .

ما با هیچ شخص و جناحی مشکل نداریم و صرفا درد دلی دوستانه را ارائه کردیم .امیدواریم که همه ما به شان و منزلت خود آگاه شده و حرکت زشت یک یا چند نفر، کل مجموعه خانه ملت را زیر سوال نبرد.

ناصرتسلی_نیاداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic