به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - فرماندار آستارا: راه آهن آستارا حلقه پیوند ایران به حمل و نقل جهانی است

حقیقت نیوز

فرماندار آستارا: راه آهن آستارا حلقه پیوند ایران به حمل و نقل جهانی است

تاریخ:یکشنبه 27 اسفند 1396-12:13 ب.ظ

163

فرماندار شهرستان مرزی آستارا با بیان اینکه راه آهن این شهر توسعه اقتصادی گیلان و ایران را در پی دارد، گفت: این خط ریلی حلقه پیوند کشور با حمل و نقل جهانی است.

یونس رنجکش در جریان ورود آزمایشی نخستین قطار باری روس از جمهوری آذربایجان به مرز آستارای ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خیلی خوشحالیم که همزمان با ایام دهه فجر نخستین قطار باری از مرز آستارا وارد خاک کشورمان شد و این اتفاق مبارک را به مردم کشور و استان گیلان و همچنین به مردم جمهوری آذربایجان تبریک عرض میکنیم.

وی ورود نخستین محموله باری از طریق خط‌ریلی آستارا- آستارا را سرآغازی برای توسعه بیشتر روابط سیاسی و اقتصادی بین ایران و جمهوری آذربایجان دانست و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید پیگیر جدی این پروژه است و ما نیز شاهد حضور و ارزیابی تجار و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در این زمینه هستیم که نشان میدهد این منطقه از موقعیت استثنایی برخوردار است و میتوان چشم اندازهای روشنی از توسعه تجارت و کسب و کارهای اقتصادی را با این راه آهن متصور شد.

دکتر رنجکش خاطرنشان کرد: پروژه راه آهن آستارا- آستارا نه تنها می تواند شهرستان آستارا و استان گیلان را متحول کند بلکه پتانسیل متحول کردن ایران و کشورهای ذینفع را نیز دارد و این موضوع برای قدرت های اقتصادی دنیا کاملا مشهود و قابل لمس است و ما باید از این ظرفیت بوجود آمده به خوبی و در مسیر منافع ملی و پیشرفت کشور به نحو شایسته استفاده های لازم را بر اساس برنامه ریزی های دقیق و کارآمد ببریم.

فرماندار آستارا  یادآورشد: راه آهن گیلان و راه آهن بین المللی آستارا-آستارا حلقه پیوند ایران به حمل و نقل جهانی است.

گفتنی است، نخستین قطار باری از مقصد سن‌پطرزبورگ روسیه صبح پنجشنبه به صورت آزمایشی با حضور مسئولین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان از طریق خط‌ریلی آستارا- آستارا وارد خاک جمهوری اسلامی در شهرستان آستارا شد.

بار این قطار روسی که 6 واگن 55 تنی حامل تخته نراد و ام.دی.اف است در بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا در خاک جمهوری اسلامی ایران در شهرستان آستارا تخلیه و سپس، خاک ایران را از طریق خط‌ریلی آستارا- آستارا به مقصد روسیه ترک می‌کند.

به‌گفته مسئولین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، هدف از ورود آزمایشی نخستین قطار باری به خط‌ریلی آستارا- آستارا، بررسی نکات فنی و ارزیابی زیرساخت‌های به‌کاررفته در راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا است تا نواقص فنی این پروژه بین‌المللی تا زمان افتتاح رسمی راه‌آهن برطرف شود.

راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا قرار است در آینده نزدیک در نقطه صفری مرزی شهرستان آستارا به بهره‌برداری برسد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic