به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - امام‌جمعه آستارا: وضعیت مدارس غیرانتفاعی آستارا خوب نیست

حقیقت نیوز

امام‌جمعه آستارا: وضعیت مدارس غیرانتفاعی آستارا خوب نیست

تاریخ:یکشنبه 27 اسفند 1396-12:10 ب.ظ

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا بعد از ظهر امروز در شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری دو بحث آموزش و پرورش را مکمل یکدیگر دانست و اظهار کرد: به هر دو مقوله آموزش ‌و پرورش در مدارس باید به‌ یک اندازه توجه شود.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به تجهیز مدارس این شهرستان در سال جدید به تخته وایت‌برد تصریح کرد: اکنون زمان استفاده از گچ و پاک‌کن در مدارس دولتی و غیردولتی نیست، چراکه استفاده از گچ و پاک‌کن آسیب‌های تنفسی و پوستی برای دانش‌آموزان و معلمان به همراه دارد.

وی با بیان اینکه استفاده از تخته وایت‌برد در مدارس غیردولتی باید اجبار باشد، زیرا آن‌ها در قبال ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان پول می‌گیرند افزود: وضعیت بسیاری از مدارس غیردولتی شهرستان آستارا به لحاظ ساختمان خوب نیست و هرلحظه امکان دارد سقف مدرسه روی سر دانش‌آموزان ریخته شود. 

امام‌جمعه آستارا با تأکید براینکه چنین مدارس غیرانتفاعی صلاحیت ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان را ندارند بیان کرد: برخی از گردانندگان مدارس غیرانتفاعی، مخروبه‌های مسکونی را با کمی رنگ‌آمیزی به مدرسه غیرانتفاعی تبدیل کرده و در قبال آن از دانش‌آموزان پول می‌گیرند. 

فرماندار شهرستان آستارا نیز در شورای مذکور مهد تربیت انسان‌ها را آموزش‌وپرورش دانست و اظهار کرد: از آموزش‌وپرورش این شهرستان انتظار داریم از وضعیت آموزش و تربیت دانش‌آموزان در مدارس شهرستان آستارا برای سال جدید یک نیازسنجی صورت دهد تا نواقص موجود شناسایی و در جهت رفع آن اقدام شود. 

یونس رنجکش با بیان اینکه آموزش‌وپرورش باید حس تحرک پذیری نسبت به مسائل اجتماعی را در روحیه دانش آموزان ایجاد کند تصریح کرد: آموزش‌وپرورش با شوراهای دانش‌آموزی، المپیادهای علمی و سازمان‌ دانش‌آموزی می‌تواند حس بی‌تفاوتی را در دانش‌آموزان خنثی کند. 

رئیس شورای آموزش‌وپرورش شهرستان آستارا با اشاره به اینکه در مدارس غیرانتفاعی بحث‌های تربیتی و پویایی ذهنی دانش‌آموزان در برنامه‌های فوق‌برنامه کم‌تر دیده می‌شود بیان کرد: مدارس غیرانتفاعی بیشتر به دنبال این هستند تا هزینه آب، برق و گاز مدارس را تأمین کنند.

رنجکش با اشاره به اینکه هفته بزرگ‌داشت معلم در اواسط اردیبهشت‌ماه سال 97 است خاطرنشان کرد: هفته بزرگ‌داشت معلم باید در شأن مقام شامخ معلم برگزار شود، زیرا معلمین سرمایه‌های اجتماعی کشور بوده و اگر از این سرمایه‌های اجتماعی مراقبت نکنیم به تدریج پویایی خود را از دست می‌دهند. 

فرماندار شهرستان آستارا مدرسه داریوش سابق واقع در محوطه دبستان 22 بهمن را یکی از مدارس قدیمی و تاریخی این شهرستان دانست و افزود: این آمادگی را داریم تا در سال 97 این مدرسه به موزه مردم‌شناسی شهرستان آستارا تبدیل شود تا اسناد مربوط به این شهرستان در این موزه به نمایش دربیاید.  

مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان آستارا نیز در شورای مذکور اظهار کرد: شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان در سطح استان گیلان و مدرسه دخترانه شهید علی انصاری در قالب طرح تعالی مدیریت در سطح کشور رتبه برتر را کسب کرده‌اند که این اقدام اعضای شورا و کارکنان مدرسه جای تقدیر دارد.

سید سجاد موسوی مسابقات لیگ علمی، طرح جابربن‌حیان، جشنواره نوجوان خوارزمی، طرح ملی شهاب،  طرح تعالی مدیریت، مسابقات روش‌های نوین تدریس، مسابقات قرآن، عترت و نماز و مسابقات حفظ موضوعی قرآن را از جمله برنامه‌های قابل‌اجرای آموزش‌وپرورش در سال تحصیلی جاری دانست.

دبیر شورای آموزش‌وپرورش شهرستان آستارا حجم ابلاغی نهضت سوادآموزی برای سال 97 در دوره سوادآموزی را 400 نفر، در دوره تحکیم را 180 و در دوره انتقال را 130 نفر دانست و گفت: این مقدار حجم ابلاغی اعلام‌شده به استان قابل‌افزایش بوده و بستگی به همکاری ادارات ثبت‌احوال و جهاد کشاورزی دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic