به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - فرماندار آستارا در نشست صمیمی با جمعی از چهره های فرهنگی، هنری، علمی و اقتصادی این شهرستان عنوان کرد : زیرساخت های اقتصادی آستارا در دولت تدبیر و امید توسعه یافت

حقیقت نیوز

فرماندار آستارا در نشست صمیمی با جمعی از چهره های فرهنگی، هنری، علمی و اقتصادی این شهرستان عنوان کرد : زیرساخت های اقتصادی آستارا در دولت تدبیر و امید توسعه یافت

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-02:23 ب.ظ

316

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: زیرساخت های اقتصادی این شهرستان در دولت تدبیر و امید توسعه یافت و ایجاد خط ریلی آستارا-آستارا، تامین مقدمات منطقه ویژه اقتصادی و توسعه جاذبه های گردشگری، احداث سد بزرگ لاستیکی از نمونه های بارز آن است.

یونس رنجکش در نشست صمیمی با جمعی از چهره های فرهنگی، هنری، علمی، اقتصادی و اساتید دانشگاه آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: در طول هفت ماه گذشته 120 وزیر، معاون وزیر ، استاندار و مدیر کل در آستارا حضور یافته و از زیرساخت های های اقتصادی این شهرستان بازدید کرده اند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری دولت در این شهرستان در حوزه های خدمات تجاری و گردشگری اضافه کرد: با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی، شاهد توسعه منطقه ویژه اقتصادی آستارا هستیم و یک دستگاه لایروب برای بندر خریداری شده است تا با حفظ عمق آب، کشتی های پنج هزار تنی به بندر این شهرستان وارد شوند.

وی با بیان اینکه گره های توسعه آستارا با اعتماد مردم به دولت باز خواهد شد، اظهار کرد: خوشبختانه قطار توسعه آستارا به خصوص در حوزه اقتصاد شتاب گرفته است و در ماه های آینده با تکمیل خط ریلی آستارا-آستارا، تحول عظیمی در حوزه اقتصاد منطقه روی خواهد داد.

رنجکش با اشاره به اینکه مسئولان محلی آستارا باید به این شهرستان نگاه ملی داشته باشند، تصریح کرد: همکاری بین دستگاهی در رفع مشکلات و کمک به توسعه و اجرای پروژه های عمرانی یک الزام است.

وی ادامه داد: همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در آستارا برگزار خواهد شد تا شاهد حضور سرمایه گذاران در بخش های اقتصادی و گردشگری این شهرستان باشیم.

فرماندار آستارا با اشاره به مشکلات حوزه آب آستارا، گفت: با تکمیل سد لاستیکی در روستای خانه های آسیاب این شهرستان، بخش زیادی از آن مشکلات برطرف خواهد شد.

وی ایجاد پیاده راه بازار ساحلی، توسعه طرح گردشگری استیل، احداث راه آبشار لاتون، ایجاد دروازه ورودی گیلان در منطقه حیران و واگذاری 420 واحد مسکن مهر به متقاضیان را از برنامه های چند ماه آینده شهرستان آستارا عنوان کرد.

رنجکش اذعان داشت : آستارا علی رغم برخورداری از ظرفیت های بالقوه و پتانسیل های بسیار بالا، چالش ها و تهدیدات خود را دارد و اگر نتوانیم از این ظرفیت ها بهره مند شویم، دچار مشکل خواهیم شد.

وی با بیان اینکه «آستارا» مینیاتوری از خلاقیت های کشور است ، ادامه داد : دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های خوبی را برای توسعه آستارا در مسیر چشم اندازهایی که می تواند ظرفیت های این شهرستان ارتقا دهد، داشته است.

وی همسایگی آستارا با کشور جمهوری آذربایجان از مسیر زمینی و مراوده اقتصادی این شهرستان با کشورهای حوزه خزر از راه دریا را موقعیتی استثنائی برشمرد و افزود : توسعه زیر ساخت های اقتصادی شهرستان با ایجاد خط ریلی بین المللی آستارا – آستارا ، تأمین مقدمات منطقه ویژه اقتصادی و توسعه جاذبه های گردشگری در دستور کار دولت قرار دارد.

وی نگاه های محلی را یکی از دلایل عقب ماندگی آستارا عنوان کرد و گفت : آستارا جایگاه ملی و فرا منطقه ای دارد ولی متأسفانه برخی از مدیران به دلیل حفظ موقعیت خود با نگاه محلی ایستادگی می کنند و از هیچ قدرت خلاقیت و نوآوری بهره مند نیستند.

رنجکش افزود : در بحث تجهیز بیمارستان و تکمیل کادر پزشکی مکاتباتی انجام شده است که در آینده ای بسیار نزدیک شاهد نتایج مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

وی تصریح کرد : خوشبختانه قطار توسعه آستارا به خصوص در حوزه اقتصاد شتاب گرفته است و در ماه های آینده با تکمیل خط ریلی آستارا – آستارا ، تحول عظیمی در حوزه اقتصاد منطقه روی خواهد داد.

فرماندار آستارا همچنین در این جلسه با اشاره به شفافیت در عمل و گفت و گوی مستقیم با مردم اظهار داشت : در گذشته این شهرستان چه اتفاقی افتاده است مسئول آن من نیستم اما آنچه در زمان مسئولیت من در آستارا رقم می خورد مسئولیت آن را می پذیرم و شفاف با مردم سخن خواهم گفت.

رنجکش با اشاره به نقش نخبگان جامعه در حوزه توسعه شهرستان کمک به فرآیند آن خواستار مشارکت سرمایه گذاران آستارا در روند توسعه این شهرستان شد.

در این جلسه چند تن از شهروندان آستارا ضمن تشکر از رویکرد فرماندار خواستار همراهی ها در زمینه رفع مشکلات آستارا شدند. این شهروندان اعلام کردند که تاکنون در این شهرستان سابقه نداشته است که فرماندار با مردم اینگونه جلسات منظم و شفاف داشته باشد.

در پایان این نشست پس از شنیدن دیدگاه های شهروندان از عوامل و دست اندرکاران جشنواره مطبوعات و نمایشگاه توانمندی های اقتصادی آستارا تقدیر شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic