به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - آستارا ، چشم انتظار حضور نوبخت - عیسی پاشاپور **

حقیقت نیوز

آستارا ، چشم انتظار حضور نوبخت - عیسی پاشاپور **

تاریخ:دوشنبه 29 آبان 1396-05:12 ب.ظ

بازدیدهای معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از عملیات راه آهن قزوین رشت، مشکلات این طرح ملی را برطرف کرده و اکنون آستارا به عنوان مهمترین بخش و نقطه اتصال آن به خارج از کشور، چشم انتظار بازدید نوبخت است تا علاوه بر شتاب در ساخت خط آهن و بارانداز، گره ای از مشکلات این شهرستان گشوده شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا چندی پیش در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به حضور مکرر دکتر نوبخت در مرکز استان گیلان و برکات حاصل از سفرهای ایشان، با تاکید بر اینکه بندر آستارا نیز قطعه ای از گیلان است، از معاون رئیس جمهوری برای بازدید از این شهرستان مرزی و رفع پاره ای از مشکلات آن دعوت به عمل آورد.
به یقین، حضور معاون رئیس جمهوی و صدور دستورات مقتضی و اتخاذ تصمیم های مهم از ناحیه وی علاوه بر شتاب دادن به طرح ملی راه آهن و بارانداز آن، می تواند در گشایش گره های مشکلات شهرستان مرزی بندر آستارا مانند فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی، بازار در حال رکود، تامین اعتبار آبرسانی از رودخانه های چلوند و مرزی برای شرب شهر، مدیریت پسماند خارج از مرز هشدار و چاره اندیشی برای جوانان بیکار این شهرستان موثر باشد.
به تازگی حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تالش و دیدار با برکت وی با فرماندار این شهرستان و شهردار هشتپر، موجب اتخاذ تصمیم های مهمی برای رفع مشکلات این شهرستان نظیر ساخت سی و سه پل تالش شد.
کریدور حمل و نقل بین المللی شمال - جنوب ارتباط کشورهای اروپایی، آسیای میانه، روسیه و منطقه قفقاز را با خلیج فارس و هندوستان فراهم خواهد کرد و بندر آستارا در آن کریدور به عنوان نقطه اتصال خط ریلی ایران و جمهوری آذربایجان، دروازه تجاری ایران با اوراسیا خواهد بود.
اهمیت این کریدور به عنوان مسیر اتصال و ارتباط کشورهای حوزه خلیج فارس به خزر، آن گاه روشن تر می شود که بدانیم اکنون مدت زمان رفت و برگشت کشتی های تجاری از هند به آسیای میانه از مسیر مومبای - کانال سوئز - مسکو به طول 16 هزار و 129 کیلومتر، 40 روز است، اما بعد از تکمیل کریدور شمال - جنوب، فقط 14 روز زمان نیاز خواهد داشت و هزینه های حمل و نقل نیز کاهش قابل توجهی خواهد یافت.
شهرستان مرزی بندر آستارا نقطه کلیدی و پایانی این اتصال مبارک و پربرکت است و همانگونه که بازدیدهای دکتر نوبخت از مراحل مختلف خط ریلی قزوین - رشت، باعث رفع موانع خرد و درشت و تسریع اجرای این طرح ملی شده ، حضور ایشان در آستارا نیز علاوه بر انگیزش عوامل اجرایی در پیشبرد راه آهن، زمان شنیده شدن سوت قطار در گیلان را نزدیک تر خواهد کرد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic