به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - موقوفه های آستارا مربوط به 30 سال قبل است

حقیقت نیوز

موقوفه های آستارا مربوط به 30 سال قبل است

تاریخ:پنجشنبه 25 آبان 1396-05:09 ب.ظ

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا گفت: بیشتر وقف های انجام شده در این شهرستان به 30 سال پیش بر می گردد و توسعه و ترویج فرهنگ وقف به عزم و همت همگانی نیاز دارد.

  جمشید مهدوی روز پنجشنبه به مناسبت دهه وقف در آئین زنگ وقف در حرم امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا افزود: برای احقاق حقوق موقوفات آستارا پنج پرونده در محاکم قضایی تشکیل و چهار پرونده منجر به صدور رای به نفع اداره اوقاف شده و یک پرونده در حال رسیدگی است.
وی با اشاره به اینکه شناسایی موقوفات جدید در دستور کار اداره اوقاف و امور خیریه آستارا قرار دارد، اضافه کرد: 12موقوفه با 120 رقبه در این شهرستان وجود دارد و از خیران انتظار داریم وقف در زمینه های علمی، پژوهشی و درمانی را جدی بگیرند.
وی با اشاره به اجرای موفق برنامه های فرهنگی اداره اوقاف آستارا در قالب طرح های نشاط معنوی و آرامش بهاری گفت: امسال 586 میلیون ریال برای این طرح ها هزینه شده است.
مهدوی از مشارکت 330 دانش آموز این شهرستان در طرح ملی حفظ قرآن کریم خبر داد و اظهار کرد: این طرح با رویکرد فرهنگی و تربیتی در مساجد، مدارس و آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان در حال اجراست.
او با اشاره به تشکیل 16 کلاس قرآنی در طرح ملی حفظ قرآن افزود: دانش آموزان مقطع ابتدایی با بهره گیری از 13 مربی، مشغول حفظ جزء 30 قرآن کریم هستند و با برگزاری آزمون نهایی در اسفندماه، دانش آموزان با امتیاز بالای 70 از سازمان اوقاف و امور خیریه گواهینامه مهارت دریافت خواهند کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی مساجد آستارا خبر داد و بیان کرد: 38 خادم مسجد تحت پوشش بیمه هستند و برای حقوق ثابت خادمان و نگهبانان مساجد از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، 882 میلیون ریال از سوی اوقاف و امور خیریه هزینه شده است.
25 آبان تا چهار آذرماه دهه وقف است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic