به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - فرماندار آستارا در جلسه ستاد مدیریت بحران: دستگاه‌های اجرایی پاسخگوی مردم باشند

حقیقت نیوز

فرماندار آستارا در جلسه ستاد مدیریت بحران: دستگاه‌های اجرایی پاسخگوی مردم باشند

تاریخ:پنجشنبه 20 مهر 1396-05:32 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با تاکید بر رفع مشکلات مردم در زمان وقوع حوادث خواستار پاسخگویی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی به مردم شد.

یونس رنجکش در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: همه باید تلاش کنند تا خدمات به موقع در بروز مشکلات و بحرانها به مردم برسد و از نارضایتی عمومی جلوگیری شود.

وی به نارضایتی افراد آسیب‌دیده سیلاب اخیر این شهرستان از نحوه خدمات‌دهی برخی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع، حق شهروندی مردم بوده و زیرمجموعه‌های دستگاه‌های اداری باید در این خصوص توجیه شوند.

وی ضمن تشکر از تلاشهای شبانه روزی مدیران و کارکنان برخی دستگاه‌های اجرایی در سیل اخیر اظهار داشت: اقدامات به موقع دستگاه های خدمات رسان و امدادی از شدت وقوع حوادث و آسیب ها کاست.

فرماندار شهرستان آستارا علت آب‌گرفتی و سیلاب ناشی از بارندگی‌های اخیر را  عدم توسعه زیرساخت‌های شهرستان دانست و تصریح کرد: به دلیل غفلت و کم‌توجهی در سال‌های گذشته شاهد عدم توسعه زیرساخت‌ها در این شهرستان بوده و برای جبران این کمبودها باید تلاش مضاعفی کرد. 

وی با اشاره به اینکه یک‌عده از مردم در جریان سیلاب اخیر از نحوه خدمات‌دهی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران ناراضی بودند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی به مردمی که با بحران سیل و آب‌گرفتی دست و پنجه نرم می‌کنند باید خدمات درستی ارائه دهند.

رنجکش با اشاره براینکه در هنگام مواجه با بحران سیل، طوفان و باد باید تلاش شودتا شان و جایگاه افراد آسیب‌دیده جامعه حفظ شود تا نارضایتی عمومی تولید نشود، افزود: تکریم ارباب‌رجوع، حق شهروندی مردم بوده و زیرمجموعه‌های دستگاه‌های ادارای باید در این خصوص توجیه شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا میزان خسارت‌های برآورد شده سیلاب اخیر این شهرستان را 77 میلیارد ریال در بخش‌های تأسیسات دولتی و اماکن غیردولتی دانست و گفت: از این میزان خسارت، حدود 20 میلیارد ریال آن به واحدهای مسکونی تعلق دارد.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیلاب و آب‌گرفتی‌های اخیر بالغ‌بر 861 واحد در سطح شهرستان به صورت معیشتی نیاز به تعمیر پیدا کرده‌اند، افزود: از این تعداد، 305 واحد در حوزه شهر آستارا، 50 واحد در حوزه شهر لوندویل و 506 واحد در حوزه روستایی هستند.

رنجکش با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی از عصر روز چهارشنبه توده پرفشار باران‌زا وارد شهرستان آستارا می‌شود و احتمال وقوع آب‌گرفتی و سیلاب وجود دارد، اظهار کرد: کلیه دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان باید تا روز جمعه در حال آماده‌باش باشند.

وی با اشاره به اینکه در طول یک هفته گذشته اکیپ‌های کارشناسی مختلفی در سطح شهرستان در بازدیدهای میدانی در حال بررسی راهکارهایی برای رفع مشکلات شهرستان در زمینه آبگرفتگی بودند دستور لایروبی سریع برخی از این نهرها و کانالهای آب را که تاکنون اقدامی برای آنها نشده است، را صادر کرد و گفت: پاکسازی آنها باید تا پایان روز چهارشنبه انجام شود.

در این جلسه برخی از اعضا ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در طی هفته گذشته و تشکر از فرماندار آستارا به دلیل حضور میدانی و اقدامات و دستورات به موقع تصمیمات نیز در خصوص رفع مشکلات شهرستان گرفته شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic