به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - آزاده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس: مسئولین کشور نسبت به آرمان‌های شهدا برخورد سلیقه‌ای دارند / شهید حججی با شهادت خود دنیا را متحول کرد

حقیقت نیوز

آزاده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس: مسئولین کشور نسبت به آرمان‌های شهدا برخورد سلیقه‌ای دارند / شهید حججی با شهادت خود دنیا را متحول کرد

تاریخ:پنجشنبه 6 مهر 1396-01:52 ب.ظ


آزاده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس:
مسئولین کشور نسبت به آرمان‌های شهدا برخورد سلیقه‌ای دارند / شهید حججی با شهادت خود دنیا را متحول کرد
آزاده دوران دفاع مقدس بابیان اینکه مسئولین کشور نسبت به مقوله فرهنگی به عبارتی آرمان‌های شهدا تا حدی کم‌لطف بوده و برخورد سلیقه‌ای دارند، گفت: اگر مسئولین به آرمان‌های انقلاب و اهداف شهدا کاملاً پایبند بودند عرصه را بر مفسدین اقتصادی تنگ و ولنگاری‌های فرهنگی را در کشور کنترل می‌کردند.

جاوید نیکزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا نسل اول انقلاب را در تاریخ ایران یکی از بهترین، بی‌نظیرترین و کم‌سابقه‌ترین نسل‌ها دانست و اظهار کرد: نسل اول انقلاب پرشور، پراحساس و ازخودگذشته بوده و با ایثارگری خود، تمامی بحران‌های پیشروی انقلاب را مرتفع کرده است.

وی درگیری با منافقین و ملحدین، بحران جنگ قومی و طایفه‌ای و انواع توطئه‌هایی استکباری نظیر توطئه طبس و نوژه را ازجمله بحران‌های داخلی دانست و تصریح کرد: دفاع جانانه از تمامیت ارضی کشور در طول هشت سال جنگ تحمیلی تحت عنوان دفاع مقدس از مهم‌ترین وقایع بعد از انقلاب است.

آزاده دوران دفاع مقدس دوران اسارت خود را 10 سال و در اردوگاه‌های رومادیه و موصل عراق دانست و خاطرنشان کرد: در طول مدت اسارت وقایع وحشتناک و رخدادهای غیرقابل‌تصور پیش آمد که گوشه گوشه آن یادآور فراز و نشیب‌های دوران دفاع مقدس است.

نیکزاد نسل اول انقلاب را در عمل پرچم‌داران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: بسیاری از جوانان نسل امروز کشور، بهترین پشتوانه زندگی خود را مدیون رهنمودهای مقام معظم رهبری و شجاعت جوانمردان عرصه جنگ تحمیلی هستند.

وی بابیان اینکه جوانان امروز کشور بعد از جنگ تحمیلی شرایطی در کشور به وجود آوردند که ملت ایران و دنیا را به وجد آورد، گفت: بسیاری از اهداف انقلاب اسلامی ایران باهمت و تلاش این جوانان در زمینه‌هایی چون علوم هسته‌ای، پرتاب ماهواره، موشک، علوم پزشکی، فناوری و اطلاعات به ثمر نشسته است.

آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه نسل سوم انقلاب با توجه به همین ویژگی‌های ذاتی، راه عدالت‌طلبانه جوانان دیروز را طی می‌کند، افزود: همین جوانان امروزی بودند که با حضور در عراق، سوریه و لبنان و مشاوره به فرماندهان و ژنرال‌های عراقی، سوری و لبنانی جلوی هجوم برق‌آسای داعش و تکفیری‌ها را گرفتند.

وی با تأکید بااینکه جوان امروزی با الگو گیری از نسل اول و نسل دوم انقلاب تربیت‌یافته‌اند، گفت: سردار قاسم سلیمانی و شهید محسن حججی دو نمونه از جوانان امروز و دیروز انقلاب اسلامی هستند که با رشادت، شجاعت و ایثار خود دنیای امروز را متحول کرده‌اند.

* مسئولین اگر به آرمان‌های انقلاب پایبند بودند ولنگاری‌های فرهنگی را کنترل می‌کردند

نیکزاد بابیان اینکه مسئولین کشور نسبت به مقوله فرهنگی به عبارتی آرمان‌های شهدا تا حدی کم‌لطف بوده و برخورد سلیقه‌ای دارند، اظهار کرد: مسئولین بااینکه در سخنرانی‌ها و خطابه‌های خود از اهداف شهدا و آرمان‌های انقلاب سخن می‌گویند ولی در عمل چیز دیگری در عرصه فرهنگی کشور رخ می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه اگر مسئولین به آرمان‌های انقلاب و اهداف شهدا کاملاً پایبند بودند عرصه را بر مفسدین اقتصادی تنگ و ولنگاری‌های فرهنگی را در کشور کنترل می‌کردند، تصریح کرد: در ایران اسلامی کارهای خوبی صورت گرفته است ولی در حد انتظار اهداف شهدا نبوده و باید تلاش بیشتر صورت گیرد.

آزاده دوران دفاع مقدس با اذعان به اینکه دشمن با جنگ نرم و با استفاده از فضای مجازی و تاکتیک‌های نوین امروزی، جوانان کشور را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: جنگ نرم روش توطئه نفوذ دشمن به لحاظ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیر خشونت‌آمیز در براندازی نظام سیاسی کشور است.

وی آگاهی‌بخشی و تقویت بنیه علمی و دینی جوانان، رصد سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جنگ نرم و جدی گرفتن آن، مطالعه تاریخ جنگ تحمیلی و جنگ‌های نرم دشمن، کنترل و ارزیابی محصولات فرهنگی، حفظ ارزش‌ها و نیروهای انقلاب اسلامی، تقویت اعزام جوانان به راهیان نور، پاسخ‌گویی به شبهات سیاسی و جلوگیری از اختلافات مذهبی و قومی را ازجمله راهکارهای غلبه بر جنگ نرم دانست.

نیکزاد با تأکید بااینکه اگر جوانان به لحاظ مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیرامون خود بصیرت و آگاهی داشته و زوایای امور را صادقانه تحلیل کنند قطعاً در عمل به آن ملتزم خواهند بود، بیان کرد: ثمره این بصیرت و آگاهی ایستادن در برابر شرک، نفاق، اختلافات و هرگونه بحران‌سازی در کشور است.

* مخالفان مدافعان حرم حامیان داعش هستند  
آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه کسانی که بر طبل مخالفت با مدافعین حرم می‌کوبند در حقیقت به‌نوعی از گروه تکفیری داعش و حامیان پشت‌پرده آن‌ها حمایت می‌کنند، اظهار کرد: این‌ها همان افرادی هستند که در زمان دفاع مقدس، مدافعین و رزمندگان کشور را زیر سؤال برده و آن‌ها را جنگ‌طلب معرفی می‌کردند. 

نیکزاد با بیان اینکه اگر این افراد یک‌ذره غیرت داشتند با حضور مدافعان حرم در سوریه و عراق مخالفت نمی‌کردند، خاطرنشان کرد: اگر امروز با تمرکز مقاومت و پایداری در آن‌سوی مرزهای کشور در سوریه و عراق هزینه و جنگ نکنیم فردا در اصفهان، خوزستان، کردستان و شاید هم در تهران به مصاف داعش می‌رفتیم. 

آزاده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه سوریه و عراق پشتوانه فکری ایران اسلامی بوده و اعتقاد ایرانیان به حضرت زینب(ع) و حرمین کربلا و نجف بسیار زیاد است، بیان کرد: دشمن تکفیری به این موضوع واقف است و می‌داند اگر نتواند ایران اسلامی را زمین‌گیر کند هر کجا بجنگد بی‌فایده است. 

وی با اذعان به اینکه آمریکا هزاران کیلومتر از خاورمیانه دور بوده؛ اما منافع مرزی خود را در این منطقه ترسیم کرده است، افزود: آمریکا، کشورهای اروپایی و چند کشور عرب از نظر لجستیکی، اطلاعاتی و تجهیزات نظامی و آموزشی از داعش و تکفیری‌ها حمایت می‌کنند. 

نیکزاد با اشاره به اینکه سوریه و عراق به‌ظاهر جبهه اصلی داعش و تکفیری‌ها بوده و هدف نهایی حامیان گروه‌های تکفیری تاخت‌وتاز به مرزهای ایران اسلامی است، گفت: مدافعین حرم یک خدمت بسیار بزرگی به کشور کرده و با حضور خود در سوریه و عراق، دشمن را از مرزهای ایران اسلامی دور کرده‌اند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic