تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - تاکید فرماندار آستارا بر برگزاری شکوهمند آئین های هفته بسیج

حقیقت نیوز

تاکید فرماندار آستارا بر برگزاری شکوهمند آئین های هفته بسیج

تاریخ:چهارشنبه 26 آبان 1395-07:47 ب.ظ

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا گفت : ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار مختلف مردم بویژه فرزندان شاهد و ایثارگر بایستی در اولویت کار مسئولان نهاد های مختلف باشد .

حجت الاسلام اصغر ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: ایجاد اشتغال برای فرزندان شاهد و ایثارگر از دغدغه های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا است.
وی اظهار کرد: خانواده های شاهد و ایثارگر بر گردن همه مردم حق دارند و براساس توصیه های بزرگان و دستورالعمل های موجود برای رفع مشکلات آنها در حوزه های مختلف تلاش می کنیم و امیدواریم با همکاری دستگاههای اداری، مشکل جذب و اشتغال فرزندان شاهد در آستارا برطرف شود. 
بیت الله خوبکار کارشناس حوزه فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا نیز گفت: شمار فارغ التحصیلان بیکار شاهد و ایثارگر هر سال رو به افزایش است و باید برای اشتغال آنها در آینده زمینه سازی شود .
وی افزود: بنیاد شهید و امور و ایثارگران آستارا با برگزاری جلسه های ستاد شاهد در دانشگاه ها مشکلات تحصیلی دانشجویان تحت پوشش را بررسی و رفع می کند و علاوه بر آن، بخشی از هزینه تحصیل 57 دانش آموز فرزند شاهد و ایثارگر را در قالب طرح شاهد پرداخت می کند. 
خوبکار ادامه داد: تعداد زیادی از فرزندان شاهد و ایثارگر آستارا به فعالیت های قرآنی می پردازند و زینب پیدا و محمد کاربین راه یافته به مسابقات سراسری قرائت قرآن و خلیل خوبکار دارای مقام کشوری در رشته تفسیر و مفاهیم قرآن، از نخبه های قرآنی خانواده های شاهد و ایثار این شهرستان هستند. 
او گفت: شهرستان آستارا به شهید شاپور آهنی هنرمند خوشنویسی و شهید یوسف مرحبا نویسنده و صاحب قلم افتخار می کند و نام و یاد آنها برای جامعه فرهنگی، ادبی و هنری این شهرستان مایه مباهات است. 
کارشناس حوزه فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا افزود: علاوه بر آنها خانم آریه بندان خواهر یکی از شهدای آستارا تاکنون در زمینه های مختلف علمی چند جلد کتاب تالیف کرده و پشنگ دلاری از فرزندان شاهد این شهرستان نیز از نویسندگان مطرح شعر و ادبیات است. 
خوبکار اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا علاوه بر حوزه فرهنگی در حوزه های ورزشی، قرآنی و سیاحتی تسهیلات لازم فرزندان شاهد و ایثارگر این شهرستان را فراهم می کند و در جهت بلوغ فکری و علمی آنها مطابق برنامه های مصوب تلاش می کند. 

** خانواده های شاهد و ایثاگر به زحمت مسئولان برای دیدار با آنها راضی نیستند .
کارشناس مددکاری بنیاد شهید و امورایثارگران آستارا گفت: برنامه های دوره ای دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر در آستارا با همراهی مدیران و مسئولان این شهرستان در طول سال اجرا می شود؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران انتظار دارد مسئولان در این دیدارها حضور چشمگیرتری داشته باشند، اما خانواده های شاهد و ایثارگر برغم خرسندی از دیدار مسئولان و مدیران، به زحمت آنها راضی نیستند. 
مینا خالق وردی پور افزود: حضور مسئولان زحمتکش در آئین های دیدار و دلجویی از خانواده های شاهد و ایثارگر باعث دلگرمی و قوت قلب آنها می شود و انتظار داریم مدیران دستگاه های اداری و نهاد های آستارا بیش از پیش در این زمینه با بنیاد شهید همکاری کنند. 
وی اظهار کرد: دیدار با والدین شهدا و جانبازان و تجلیل از آنها در قالب طرح سپاس انجام می گیرد و این طرح همان، مراجعه خادم به مخدوم است. 
وی برگزاری کلاس های آموزش خانواده، مشاوره تحصیلی و خانواده، ارجاع مراجعه کنندگان به واحدهای مربوطه برای تسریع در انجام کار و مددکاری فردی و گروهی را از سایر اقدام ها و خدماتی برشمرد که در حوزه مددکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا به خانواده های هدف ارایه می شود. 
خالق وردی پور همچنین با اشاره به برگزاری اردوهای سیاحتی خانواده های شاهد و ایثارگر آستارا در داخل و خارج از استان، از شهرداری آستارا به خاطر همکاری و همراهی در این خصوص قدردانی کرد. 
او بیان کرد: 23 پدر شهید در قالب انجمن معتمدین معین خانواده های شاهد با بنیاد شهید آستارا همکاری می کنند و از ظرفیت مشورتی و تصمیم گیری آنها به عنوان اعضای هیات های اجرایی بنیاد شهید استفاده می شود و سه تن از آنها مشاور فرماندار در امور ایثارگران هستند. 
منیژه صداقت کارشناس حوزه پذیرش و تسهیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا نیز تامین وام های جعاله و خرید کالا، تسهیلات قرض الحسنه، معافیت های سربازی فرزندان شاهد و ایثارگر، بیمه عمر و حوادث غیرمترقبه و تسهیلات خرید خودرو جانبازان بالای 50 درصد را از خدمات ارایه شده به خانواده های شاهد و ایثارگر این شهرستان برشمرد. 
وی گفت: برای خودروهای جانبازان دارای 50 درصد جانبازی و بالاتر جهت پارک در محل های تعیین شده در خیابان ها، پلاک های ویژه صادر و مطابق قوانین و ضوابط جاری به جانبازان واجد شرایط، حقوق یا مستمری پرداخت می شود. 

** گلزارهای شهدای آستارا ساماندهی شده، اما نیازمند تعمیراست. 
کارشناس تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا گفت: این شهرستان 15 گلزار شهید دارد و همه آنها برغم ساماندهی به تعمیر، احداث سالن و سامانه های گرمایشی و سرمایشی نیاز دارند. 
سیدرضا هاشمی گفت: نگهداری گلزارهای شهدا در شهرها به شهرداری ها و در روستاها به دهیاری ها واگذار شده است اما وضعیت فیزیکی گلزارها توسط کارشناسان بنیاد شهید در قالب طرح حافظان گلزارها مورد بازدید دوره ای قرار می گیرد و نواقص موجود در فرم های مخصوص به مراجع ذیربط گزارش و رفع آنها پیگیری می شود. 
وی مناسب سازی اماکن با وضعیت جسمی جانبازان دارای نقص عضو یا صعب العلاج را از سایرخدمات حوزه تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا اعلام کرد. 
وی افزود: مناسب سازی معابر نیز ویژه جانبازان ویلچر نشین یا نقص عضو است و در این راستا تلاش می شود با رعایت اصول مناسب سازی، زمینه رفت و آمد جانبازان در محیط های مربوطه تسهیل شود و نصب تابلوهای پارک ویژه جانبازان بالای 50 درصد در محل های تعیین شده در این راستاست. 
هاشمی بیان کرد: به طور متوسط در هر سال حدود 50 نفر از والدین شهدا یا جانبازان آستارا از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن بهره مند می شوند و سهمیه تسهیلات مسکن سال جاری این شهرستان در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد. 

** اجرای طرح پایش سلامت برای خانواده های شاهد و ایثارگر آستارا 
دکتر کاظم الماسی کارشناس بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا از اجرای طرح پایش سلامت از سوی این بنیاد برای خانواده های شاهد و ایثارگر این شهرستان خبر داد. 
وی گفت: در اجرای این طرح تعدادی از اعضای خانواده های شاهد و ایثارگر که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند، از ویزیت رایگان و خدمات پزشکی لازم برخوردار می شوند. 
وی افزود: خانواده های هدف از بیمه تکمیلی برخوردار هستند و به طور معمول تمام کارهای بهداشتی و درمانی آنها در داخل شهرستان آستارا انجام می گیرد. 
وی اظهار کرد: در برخی مواقع جانبازان آستارا به منظور تعیین وضعیت بهبودی یا درصد جانبازی به کمیسیون پزشکی مرکز استان ارجاع داده می شوند. 
حجت الاسلام اصغر ابراهیمی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا در پایان این مصاحبه گفت: این شهرستان از پیشینه تاریخی، فرهنگی و مذهبی قابل توجهی برخوردار است و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا با تمام توان برای خدمت به جامعه هدف تلاش می کنند. 
وی افزود: مردم بصیر و آگاه آستارا در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی حضور داشته و دارند و با تقدیم 160 شهید والامقام و 698 جانباز سرفراز و آزاده سربلند، وفاداری خود را به انقلاب اسلامی ثابت کرده اند. 
وی اظهار کرد: پنج شهید گمنام در شهرستان آستارا آرمیده است و مردم این دیار به یاد مظلومیت شهدای ایران اسلامی به روح بلند و آسمانی آنها ادای احترام می کنند. 


فرماندار بندر آستارا گفت: با وجود افزایش ورود زائران خارجی اربعین از مرز این شهرستان، زیرساخت های لازم برای استقبال، پذیرایی و اسکان آنها فراهم است و در این رابطه مشکلی وجود ندارد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا، سیروس شفقی در جریان استقبال از اتباع خارجی اربعین حسینی در پایانه مرزی آستارا افزود: بیشتر زائران خارجی برای پیاده روی اربعین از کشور های حاشیه دریای خزر وارد آستارا شده اند.
وی با اعلام اینکه ورود زائران خارجی از مرز آستارا به ایران اسلامی ادامه دارد، اضافه کرد: خدمت رسانی به زائران با راه اندازی ایستگاه های صلواتی، نماز خانه ها و محل های اقامت، به ویژه در جوار امام زادگان شهرستان آستارا ادامه دارد و مردم مسلمان این شهرستان نیز در این راستا همکاری می کنند.
وی گفت: با توجه به امکانات موجود در آستارا و حجم بالای زائران ، تاکنون در حوزه ستاد اربعین شهرستان با همکاری دستگاه های متولی مدیریت خوبی اعمال شده است.
از ابتدای ماه محرم تا پایان روز 24 آبان ماه، شش هزار و 100 زائر خارجی با گذر از مرز آستارا عازم کربلا شده اند.
شهرستان بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت، در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.رئیس کتابخانه های عمومی تالش گفت: به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی تالش، 618 نفر در این نهادها عضو شدند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، راشد جهانی افزود: چهار کتابخانه 17 شهریور در بخش مرکزی، کتابخانه های رسول اکرم (ص) در بخش اسالم، آزادگان در بخش لیسار و شهدا در بخش حویق شهرستان تالش با 50 هزار و 143 منبع و دو هزار و 967 عضو فعال هستند.
وی اظهار کرد: پرداخت نشدن نیم درصد درآمد سهم شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، تخصیص نیافتن اعتبارات مناسب و نبود سرویس بهداشتی در کنار کتابخانه عمومی مرکز شهر از عمده ترین مشکلات نهاد کتابخانه های تالش است.
وی با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی بر اهمیت مطالعه تاکید کرد و نقش مطالعه را در کاهش مشکلات جامعه، مهم دانست.
جهانی بیان کرد: اگر بتوان جامعه را به کتاب و کتابخوانی تشویق کرد، می توان به پیشرفت بیشتر کشور امیدوار بود و در صورتی که فرهنگ کتاب و مطالعه در جامعه رونق پیدا کند، توسعه و سرفرازی بیش از پیش کشور را شاهد خواهیم بود.
رئیس کتابخانه های عمومی تالش ادامه داد: کسانی که با کتاب بیگانه هستند استفاده مفیدی از عمر خود نخواهند برد اما افرادی که بخشی از زندگی خود را صرف کتابخوانی می کنند، از نشاط و پویایی بالایی برخوردار هستند.
راشد برگزاری مسابقات نقاشی، زیباترین جمله، مقاله، روزنامه نگاری با موضوع کتاب، کتابخوانی با عنوان من و کتاب از مقام معظم رهبری و عضویت رایگان در کتابخانه های تالش را از مهمترین برنامه های هفته کتاب در این شهرستان نام برد.
24 آبان ماه به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

فرماندار آستارا گفت: بسیج از برکات انقلاب اسلامی است و همکاری همگان برای برگزاری باشکوه برنامه ها و آئین های گرامیداشت هفته بسیج در این شهرستان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیروس شفقی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پشتیبانی هفته بسیج آستارا در سپاه ناحیه این شهرستان افزود: گرامیداشت هفته بسیج، بزرگداشت جانفشانی هایی است که برای سربلندی و سرافرازی این سرزمین صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: بسیج تبلور هوشمندی و تدبیر امام خمینی (ره) و عدالت خواهی میلیون ها انسان با ایمان در عصر حاضر است و تفکر بسیج در سایر کشورهای مسلمان نیز رواج یافته است.
شفقی اظهار کرد: بسیج ، مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و همگان به این عنوان و قرار گرفتن در صف مستحکم بسیج افتخار می کنیم.
وی ادامه داد: امروز با نگاه به کشورهای عراق و سوریه، تفکر برگرفته از بسیج برای بیرون راندن داعشی ها و تکفیری ها را در رزمندگان جهان اسلام می ببینیم.
فرمانده سپاه ناحیه آستارا نیز در این نشست گفت: اگر مجاهدت های رزمندگان بسیجی ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود، سرنوشت جنگ به شکل دیگری رقم می خورد.
سرهنگ جهانبخش آرمان اظهار کرد: توفیقات کشور ما در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی به برکت اتحاد و همبستگی بسیجیان بوده است.
وی برگزاری پیاده روی اربعین حسینی از مقابل سپاه تا امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع)، یادواره های شهدا و اجتماع بزرگ مدافعان حرم را از جمله برنامه های شاخص سپاه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در شهرستان آستارا عنوان کرد.
هفته بسیج از سی ام آبان ماه همزمان با اربعین حسینی آغاز و تا ششم آذرماه ادامه خواهد داشت.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: سه شهروند طبیعت دوست در این شهرستان، چهار قطعه عقاب صحرایی مصدوم را برای تیمار به این اداره تحویل دادند.

محمدرضا روشنی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا افزود: این پرندگان در محدوده روستای عباس آباد و بخش لوندویل آستارا کشف شده بودند و هم اینک در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل نگهداری می شوند.
وی اظهار کرد: عقاب های صحرایی پس از حدود 15 روز تیمار و بهبودی کامل به طبیعت بازگردانده خواهند شد.
وی در ادامه با بیان اینکه این پرندگان به علت سرمای شدید و در برخورد با موانع طبیعی مصدوم شده بودند، اظهار کرد: پیش از این 12 پرنده در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش تیمار و به آغوش طبیعت بازگردانده شده است.
روشنی با تقدیر از تلاش ماموران یگان حفاظت محیط‌ زیست آستارا در پایگاه اورژانس محیط‌ زیست این شهرستان گفت: این مرکز درمانی با یک نفر دامپزشک و دو نفر همیار تجربی در حال ارائه خدمات است و در طول سال پرندگانی نظیر پلیکان، قو، حواصیل، عقاب، اگرت، باکلان بزرگ، مرغابی سرسبز، خوتکا و جغد در این مرکز مورد درمان قرار می گیرند.
عقاب صحرایی پرنده ای شکاری و تا حدودی بزرگ با سینه ای پهن و پر و بالی به رنگ قهوه ای است و از پستانداران کوچک مانند خرگوش ها، پرندگان و جوندگان و مردارهای تازه تغذیه می کند و در استپ های باز، نواحی بیابانی و نیمه بیابانی، کوهپایه ها، نزدیک تالاب ها و حوالی شهرهای بیابانی زندگی می کند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از گونه های متنوع پرندگان و حیات وحش برخوردار است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
foot pain conditions
یکشنبه 11 تیر 1396 09:15 ق.ظ
Right here is the perfect webpage for everyone who
really wants to find out about this topic. You realize a whole lot its almost hard to argue with you (not that I actually would want to?HaHa).
You definitely put a new spin on a subject that has been discussed
for many years. Wonderful stuff, just wonderful!
manicure
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 12:48 ق.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like
you wrote the book in it or something. I think that you could
do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is wonderful blog.
A fantastic read. I will certainly be back.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:00 ب.ظ
Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the amazing work.
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 05:49 ب.ظ
Hi there, its fastidious post regarding media print, we all be familiar with media is a impressive source of facts.
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 11:13 ب.ظ
Someone essentially lend a hand to make severely posts I might state.
That is the very first time I frequented your website page and so far?

I amazed with the analysis you made to make this particular put up amazing.
Wonderful task!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo